Hírek
2016. December 11. 08:44, vasárnap | Helyi
Mozgássérültek éves közgyűlése
700 fős tagság...
A Mozgássérültek Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Egyesülete Karcagi Csoportja szombaton tartotta éves közgyűlését, melyen a helyi sorstársak mellett részt vettek a kunmadarasi, a kenderesi, a berekfürdői, a kisújszállási és a túrkevei csoport képviselői is.
A megjelenteket Németh Imréné csoportvezető köszöntötte, majd összefoglalta az éves munkát. Szólt a kirándulásokról, a közös főzésekről, s arról, hogy csütörtökönként a Sortársak Házában várják fogadó órákon a 700 fős tagságot, s itt segítenek az ügyek intézésében vagy csak beszélgetnek a sorstársakkal.
Dobos László polgármester elismeréssel szólt a mintegy 700 fős tagsággal, a város egyik legnagyobb civil szervezeteként működő mozgássérültek csoportjáról. A vezetőségnek és a tagságnak is további sikeres munkát kívánt, A megyei egyesület részéről Bodor Andrásné alelnök ( a kenderesi csoport vezetője) számolt be az ott történt vezetőség váltásról, s ígérte, igyekszik majd képviselni a kunsági tagok érdekeit is.
A köszöntők után a kenderesi Topogók néptánccsoport tánccal, a túrkeveiek karácsonyi énekkel, a karcagi tagok közül többen verssel színesítették a rendezvényt.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 24. 06:00, péntek | Helyi
JELENTŐS MENNYISÉGŰ KÁBÍTÓSZERREL KERESKEDETT-ELKAPTÁK
Jelentős mennyiségű kábítószerrel kereskedett a törökszentmiklósi díler, most bilincs kattant a csuklóján.
2026. Április 24. 06:00, péntek | Helyi
HAMAROSAN INDUL A NYÁRI SZEZON BEREKFÜRDŐBEN
Május elsejével megkezdődik a fokozatos szezonnyitás Berekfürdőn.
2026. Április 24. 06:00, péntek | Helyi
FIATALKORÚ GYERMEKÉVEL MENT LOPNI-LETARTÓZTATTÁK
A Szolnoki Járási Ügyészség lopás és kiskorú veszélyeztetésének bűntette miatt indítványozta egy fegyverneki nő letartóztatását, aki társaival 1 millió forint értékű árut lopott el egy büféből.
2026. Április 24. 06:00, péntek | Helyi
ORSZÁGOS KOMPETENCIAMÉRÉS A „REFIBEN”
Városunkban lezajlott a 6.-7. osztályos diákok tudásszintjét vizsgáló országos kompetenciamérés.












