Városlista
2026. március 19, csütörtök - József

Hírek

2025. Október 16. 06:00, csütörtök | Helyi
Forrás: karcag tv

MIHÁLY NAPI SOKADALOM KUNHEGYESEN

MIHÁLY NAPI SOKADALOM KUNHEGYESEN

Ebben az évben is igazi programkavalkád várt azokra, akik kilátogattak Kunhegyesen a Mihály napi Sokadalomra.

A gasztronómia mellett a színpadi műsorok is számos érdeklődőt vonzottak, így garantált volt a jó hangulat Kunhegyes talán legnagyobb hagyományőrző rendezvényén. A modern tánctól a néptáncig mindenféle színpadi műsor megtekinthető a rendezvény ideje alatt, sőt a tavalyi Megasztár győztese Fehér Krisztián mellett az Irigy Hónaljmirigy is fellépett. A finom ételek pedig már kora délelőtt készültek a bográcsokban. A részletekről Szegediné Szabó Dóra Kunhegyes polgármestere tájékoztatta televíziónkat.

zegediné Szabó Dóra Kunhegyes polgármestere
- 32 főzőcsoportunk van. Vannak kisebb családok, ahol csak öt fő van, van 8-10 fős, de a nyugdíjas klub az 100 fővel van jelen, de van több nagyobb csapat is például a Mozgássérült Klub, az óvoda, az iskoláink is, Polgári Kör is képviselteti magát a családi társaságok mellett. Most ebben az évben nagyon népszerű a birkapörkölt. Több helyen van. Van itt kunsági, kunhegyesi birka, káposztás ételek is elég szép számmal vannak a töltött káposztától a káposztáshúsig. Vannak vad különlegességek is, például őzpörkölt, vaddisznót is láttam sztrapacskával, úgyhogy nagyon sokféle étel készül.

A környéken megtartott hagyományőrző rendezvényeken szinte mindenhol találkozhatunk a Karcagi Nagykun Gazdakör tagjaival. Hubai Imre Csaba elnök elmondta, hogy az ilyen és ehhez hasonló eseményeken mindig szívesen vesznek részt.

Hubai Imre Csaba, elnök, Nagykun Gazdakör
- A kunhegyesi lakosság részére birkát főzünk, marhát főzünk, sőt kukoricát is a gyerekeknek, a jövő nemzedékének, hogy kötődjenek a városhoz. Egy úgynevezett szellemi totót is összeállítottunk. Elsősorban Nagykunság és Kunhegyes város hagyományaival, jelenlegi helyzetével kapcsolatos kérdésekkel. Az a célunk, hogy a fiatalok is kötődjenek a városhoz. Lényeg az, hogy a gazdakörök is bebizonyítsák azt, hogy kötődnek a településhez. A város határában lévő szántóterületet nagyszerűen művelik és gazdálkodásukkal elősegítik a város hírnevének a népszerűsítését.

Az eseményen Hubai Imre az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára riporterünknek elmondta, hogy ezen az eseményen hagyományosan a vásározás kerül a középpontba és legfőképp a családi, baráti közösségek összetartozásáról szól. Fantasztikus hangulat, finom ízek, egyszóval mindenki együtt ilyenkor, a város apraja-és nagyja.

Hubai Imre az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára
- Gyermekkorom óta szüleimmel kijárok ide gyakorlatilag születésemtől fogva. Mind a Szent György napi, mind a Mihály napi Sokadalom itt a vásárral függ össze Kunhegyesen. Ilyenkor van ugye a vásár is kint a lógerben. A legszebb társasági élet a Szent György napi és a Mihály napi Sokadalmak során alakul itt ki. Az emberek összetartóak, szeretnek egymás társaságában lenni, szeretik a jó ételeket, a finom ételeket és szeretik egymás társaságában elkészíteni és el is fogyasztani ezeket.

Miközben a vásárban és a főzőcsapatoknál nézelődtek a rendezvényre kilátogatók, a színpadon egymást váltottak a fellépők. A helyi is testvértelepülési amatőr művészeti csoportok és fiatal tehetségek műsorát követően a nótáké volt a főszerep. Karcag-Nagy Zoltán és Andy előadására is sokan voltak kíváncsiak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 19. 06:00, csütörtök | Helyi

MOZGALMAS ÉV ELÉ NÉZ AZ AKÁCLIGET GYÓGY-ÉS STRANDFÜRDŐ

Országos Nyugdíjas Művészeti Találkozó, Strandok Éjszakája, Motoros találkozó és rendszeres éjszakai fürdőzések is szerepelnek a programkínálatban. Mozgalmas év elé néz a karcagi Akácliget Gyógy- és Strandfürdő.

2026. Március 19. 06:00, csütörtök | Helyi

A LEGSZEBB HAVAS FOTÓK KÉSZÍTŐIT DÍJAZTA AZ ÖNKORMÁNYZAT

A fotósok számára a januári nagy havazás maga volt a megvalósult álom, hiszen olyan pillanatokat örökíthettek meg, amely nem mindig adatik meg.

2026. Március 19. 06:00, csütörtök | Helyi

ÖRÖMTELI PILLANATOK- TAGGYŰLÉST TARTOTT A NAPSUGÁR NYUGDÍJAS KLUB

A közösség ereje és az aktív időskor lehet a hosszú élet titka? Karcagon legalábbis ebben hisznek.

2026. Március 19. 06:00, csütörtök | Helyi

ELLOPTA AZ AUTÓT-MOST LETARTÓZTATTÁK

Bepattant a járó motorral hagyott autóba, majd el is sodorta a jármű tulajdonosát az a heves vármegyei férfi, akit a Szolnoki Járásbíróság most letartóztatott.