Városlista
2026. május 5, kedd - Györgyi

Hírek

2012. Augusztus 16. 05:00, csütörtök | Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Mennyit véd a napszemüveg?

Mennyit véd a napszemüveg?

A napszemüveg választást leginkább a divat diktálja, de vajon a kiválasztott termék védi is a szemét? A Fox News tippei ezúttal abban segítenek, mire érdemes odafigyelni és mit okozhat egy rosszul kiválasztott napszemüveg.

Dr. Marc Werner, sebész többek között azért ajánlja a napszemüveg megfelelő kiválasztását, mert az ultraibolya sugárzás szürkehályogot okozhat fiatalabb korban. 'Szerencsére ez kezelhető, de idős korban hozzájárulhat a makula degeneráció kialakulásához, ami 65 év felett vakságot okozhat' - tette hozzá.

Az Egyesült Államok kormánya azt javasolja, hogy napszemüvegeket receptre lehessen vásárolni, hogy biztos UV-védelmet nyújtsanak viselője számára.

Werner megvizsgálta a New York utcáin árult világos üvegű napszemüvegeket, s azt találta, hogy az 'UV-védelem' matrica ellenére átlagosan a káros sugár csak 38 százalékától védnek a lencsék. Ugyanezt megtette sötétebb lencsékkel is, amiken az volt feltüntetve, 99 százalékosan védenek az UV sugárzás ellen, de itt is hasonló arányokat talált.

A szakértő azt mondja: 'ne hagyja becsapni magát. Attól, hogy a lencse sötétebb, még nem fog jobb védelmet nyújtani. Az egyetlen biztos mód, hogyha orvosával konzultál, mielőtt napszemüveget vásárol.'

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 04. 14:00, hétfő | Életmód

Magyar Mérnöki Kamara: fordulópont előtt áll az elektromos autózás Magyarországon

Fordulópont előtt áll az elektromos autózás Magyarországon - közölte a Magyar Mérnöki Kamara az MTI-vel az elektromobilitásról készített tanulmánya alapján.

2026. Május 04. 13:00, hétfő | Életmód

Hétfőn kezdődik a Magyar Tudományos Akadémia 200. közgyűlése

Ünnepi üléssel veszi kezdetét hétfőn a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) 200. közgyűlése, amelyen sor kerül az intézmény új vezetőinek megválasztására és Krasznahorkai László Nobel-díjas író köszöntésére is.

2026. Május 03. 15:00, vasárnap | Életmód

Meteorológia: áprilisban a megszokott mennyiségnek csak az egytizede esett

Áprilisban átlagosan 40 milliméter eső esik Magyarországon, de idén mindössze 4 milliméter esett országos átlagban, vagyis az ilyenkor megszokott mennyiség egytizede - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.

2026. Május 02. 14:00, szombat | Életmód

Csapadékos májust remélnek a gabonatermesztők

Nem kedvez az időjárás a szántóföldi növényeknek, de a következő hetekben egy nagyobb csapadék még sokat segítene - mondta az MTI-nek a Gabonatermesztők Országos Szövetségének elnöke.