Hírek
2011. December 10. 15:00, szombat |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Melegszik a tenger
Folyamatosan melegszik az Északi-tenger, amely 2011-ben korábban kevés alkalommal tapasztalt hőmérsékleteket mutatott.
Novemberben az Északi-tenger felszíni hőmérséklete egy Közép-Európa feletti hosszan tartó őszi magas légnyomású időszak következtében emelkedett az 1969-ben kezdett feljegyzések óta mért harmadik legnagyobb értékre – közölte a német tengerhajózási és hidrográfiai hivatal (BSH) csütörtökön. A 11 Celsius-fokos hőmérséklet 1,4 Celsius-fokkal van az éves átlag felett.
A víz melegedésének hátterében az intenzív napsugárzás mellett a déli irányból érkező enyhe szelek állnak, melyek meleg atlanti-óceáni vizet hajtanak a La Manche-csatornán át a Jylland-félsziget északi részének irányába.
Az Északi-tenger vize csak Schleswig-Holstein és Alsó-Szászország partjainál volt hidegebb, mint a nyílt vízen – átlagosan egy Celsius-fokkal. Ennek oka, hogy a szárazföldi szelek a felszínre hajtják a hűvösebb vizeket.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld
Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben
Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.
2026. Január 30. 07:04, péntek | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: érkezik a hathavi fegyverpénz
A honvédelmi miniszter tájékoztatása szerint január utolsó munkanapján, január 30-án fizetik ki az arra jogosult katonáknak a hathavi illetményüknek megfelelő fegyverpénzt.
2026. Január 29. 07:46, csütörtök | Belföld
Közösen indul az országgyűlési választásokon a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja
Közös indulásról állapodott meg a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja a 2026-os országgyűlési választásokon - közölte utóbbi szervezet szerdán a honlapján.
2026. Január 29. 07:45, csütörtök | Belföld
Háborúellenes országjárást indít a Fidelitas
Nem a mi háborúnk! címmel háborúellenes országjárást indít a Fidelitas – jelentette be a Fidesz ifjúsági szervezetének elnöke szerdán Szegeden, a kampánysorozat első állomása előtt tartott sajtótájékoztatón.
