Hírek
2018. Szeptember 04. 05:00, kedd |
Külföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Megvadult lódarazsak támadtak Németországban, 18 sérült

Megvadult lódarazsak támadtak egy csoport kirándulóra a hétvégén a németországi Karlsruhe közelében, 18 ember megsérült.
A csípések miatt 13 sérültet kórházba szállítottak. Gyerekek nincsenek közöttük, és egyikük állapota sem életveszélyes - jelentette hétfőn a Der Westen című hírportál.
Az eset vasárnap délután történt Weingarten településen egy szüreti fesztiválon. Egyelőre nem tudni, hogy a lódarazsak miért támadtak. Valószínűleg valaki túl közel merészkedett a fészkükhöz, amely egy cseresznyefa odvában van.
A helyszínt lezárták, jelzőtábla figyelmezteti a sétálókat arra, hogy a veszedelmes rovarok fészket raktak a fában.
Most vizsgálják a darazsak szokatlan agresszivitásának okát, és azt is, hogy áthelyezzék-e a fészket. Mivel a lódarazsak Németországban a különösen védett fajok közé tartoznak, fészküket csak az illetékes természetvédelmi hatóság engedélyével lehet áttelepíteni.
Szakértők szerint a lódarazsak csípése nem veszélyesebb, mint a méheké vagy a közönséges darázsé, de az allergiás vagy gyenge fizikumú embereknek vigyázniuk kell, mert a rovarcsípések náluk allergiás vagy keringési sokkot idézhetnek elő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 31. 07:49, csütörtök | Külföld
Hszi Csin-ping: Kína gazdasága továbbra is komoly kihívásokkal néz szembe
Kína gazdasága továbbra is komoly kockázatokkal és kihívásokkal néz szembe - figyelmeztetett Hszi Csin-ping kínai államfő a Kínai Kommunista Párt legfelső döntéshozó testületének szerdai ülésén Pekingben.
2025. Július 30. 07:33, szerda | Külföld
Fegyveres támadás történt egy New York-i felhőkarcolóban, többen meghaltak
Két biztonsági őr és két irodai alkalmazott halt meg a New York-i felhőkarcolóban hétfő este történt fegyveres támadásban – derül ki az erőszakos cselekménnyel kapcsolatban kedden nyilvánosságra hozott részletekből.
2025. Július 29. 07:45, kedd | Külföld
Parajd - Bevezették a Korond-patak vizét a bánya fölött megépített csőrendszerbe
Bevezették hétfő hajnalban az elárasztott parajdi sóbánya fölött folyó Korond-patak vizét az ebből a célból épített csőrendszerbe, és ezzel végéhez közelednek a bányánál zajló sürgősségi munkálatok
2025. Július 29. 07:38, kedd | Külföld
Donald Trump bejelentette, hogy 10-12 napos határidőt szab a háború megállítására
Donald Trump amerikai elnök hétfőn közölte, hogy új, 10-12 napos határidőt szab az ukrajnai háború megállítására, amivel lerövidítette a július közepén általa adott 50 napos határidőt.