Hírek
2012. Július 08. 06:06, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Megúszhatják a hitelesek a tranzakciós adót
A hitelek és kölcsönök folyósítására és törlesztésére nem vonatkozik a tranzakciós illeték – áll a Matolcsy György által beterjesztett, a tranzakciós illetékről szóló törvénytervezethez benyújtott módosítóban - írja a hvg.hu.
A módosító pontosítja azt is, hogy mi tartozik az illetékfizetési kötelezettségi körbe: eszerint a sárga csekkes készpénzbefizetés a postán keresztül annak minősül, így a banki készpénzbefizetések korábbi kiemelésével nem esnek ki a sárga csekkes utalások az illetékfizetési körből.A törvénytervezet korábban hibásan egynapos betételhelyezésnek nevezte a jegybank értékpapír (kötvény)-kibocsátását, amit a bankok lejegyezhettek a Magyar Nemzeti Banknál likvid eszközeik befektetésére. Ezt most a módosító megpróbálja egyérteműsíteni: eszerint szintén illetékfizetési köteles „a legfeljebb kéthetes lejáratú jegybanki értékpapír kibocsátás, továbbá az egynapos, legfeljebb kéthetes lejáratú jegybanki betét lekötésére irányuló művelet.” Az illetékfizetést a kibocsátás és a lekötés esetén is az MNB köteles teljesíteni, előbbi esetében a „kibocsátási árfolyam”, utóbbiban a lekötött összeg az illetékfizetés alapja.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 26. 11:00, vasárnap | Belföld
Orbán Anita miniszterelnök-helyettes lesz
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita - jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
2026. Április 26. 10:00, vasárnap | Belföld
Kapitány István: szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, megteremtjük a piac bizalmát
Szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, és megteremtjük a piac bizalmát - írta a leendő gazdasági és energetikai miniszter szombaton a Facebookon.
2026. Április 26. 08:23, vasárnap | Belföld
Meteorológia: az erős, viharos szél felkavarhatja a port
Vasárnap az erős, több helyen viharos szél felkavarhatja a port, ami a látótávolság csökkenéséhez vezethet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. vasárnap reggeli veszélyjelzésében.
2026. Április 26. 08:21, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése
Miközben Orbán Viktor menekül a felelősségvállalás elől, a háttérben zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése
