Hírek
2024. Július 04. 15:14, csütörtök | Helyi
MEGKEZDŐDÖTT AZ ARATÁS

Megkezdődtek a nyári betakarítási munkálatok, ezért a települések be-
és kivezető útjain, várhatóan jelentősen megnövekszik a tehergépkocsik, valamint a mezőgazdasági munkagépek száma.
Ezen járművek, vagy szerelvények nagy méretéből és alacsony sebességéből adódóan több helyen számíthatnak arra, hogy feltorlódik a forgalom, ezáltal megnövekszik a balesetveszélyes szituációk kialakulásának lehetősége is.
A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság felhívja a mezőgazdasági munkában résztvevők figyelmét, hogy tudatosan tartsák be a KRESZ szabályokat, ezen belül kiemelten:
A vezető, mielőtt a járművel a telephelyről elindul, köteles a kormányberendezést, fékeket, a gumiabroncsok, valamint a kötelezően előírt világító és fényjelző berendezések működését ellenőrizni. Az elindulás előtti kontroll terjedjen ki a pótkocsira illetve a további vontatmányokra is.
A mezőgazdasági munkagéppel csakis engedélyezett utakon közlekedhetnek.
A betakarítási munkálatokban résztvevő gépjárművek vezetőinek kötelessége betartani a közlekedési szabályokat, a túlméretes járművekkel a vonatkozó biztonsági rendszabályok betartása kötelező!
Különösen nagy hangsúlyt kell fektetni a rakomány rögzítésére,letakarására és a közútra történő felhajtás előtt az adapterek leszerelésére is.
Kiemelten fontos kihajtás előtt a jármű megtisztítása a sártól, ha mégis szennyeződés kerül a közútra, gondoskodni kell az azonnali letakarításáról!
A legveszélyesebb manőver az irányváltoztatás, ezért a közútról illetve közútra történő kanyarodást különös figyelemmel és körültekintéssel kell végrehajtani.
Fontos hangsúlyozni ebben az esetben is az ittas járművezetés tilalmát. A közlekedési balesetek megelőzése érdekében felhívjuk a figyelmet, hogy ez nemcsak a munka idejére, hanem a hazaútra is vonatkozik, akár kerékpárral, motorkerékpárral vagy személygépkocsival is térnek haza.
A nagy terhet szállító, nagyméretű járművek lassabban közlekednek. ,Fontos, ha lassan haladó mezőgazdasági járművet közelítenek meg, előzésnél és kikerülésnél tartsanak nagyobb oldaltávolságot! Az előrelátó vezetéssel megelőzhetők a közlekedési balesetek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 26. 08:37, kedd | Helyi
BÚZAÖSSZEÖNTÉS A VÁROSHÁZÁN
A 15 millió búzaszem program a magyar gazdák önzetlen, segítő szándékú összefogása, melynek során Magyarország és a Kárpát- medence magyar lakta területeiről ajánlanak fel búzát a gazdálkodók szervezeteknek.
2025. Augusztus 24. 05:00, vasárnap | Helyi
KEVÉS LESZ A DIÓ
Dió sem lesz annyi, mint korábban. Nem csak az aszály, hanem a szélvihar, de leginkább az úgynevezett dióburokfúró- légy okolható az idei alacsony termésért. Ezzel pedig a karácsonyi diós bejgli is veszélybe kerül.
2025. Augusztus 24. 05:00, vasárnap | Helyi
MÁSFÉL MILLIÓS KÁRT OKOZTAK
Két abonyi férfi legutóbbi lopásukkal másfél milliós kárt okozott egy tószegi sértettnek. A szolnoki rendőrök többrendbeli lopás miatt gyanúsítottként hallgatták ki őket.
2025. Augusztus 23. 05:00, szombat | Helyi
TÖRTÉNELMI TANÉVRE KÉSZÜL A GYÖRFFY ISTVÁN KATOLIKUS ÁLTALÁNOS ISKOLA
Történelmi tanévre készül a Györffy István Katolikus Általános Iskola, hiszen az elkészült iskolakápolnát az új tanév októberében szentelik majd fel.