Hírek
2021. Június 03. 13:39, csütörtök | Helyi
MATEMATIKA VERSENYEN VETTEK RÉSZT A REFISEK
A Karcagi Nagykun Református Általános Iskola 3. b osztályosai sikeresen szerepeltek a Curie Országos Matematika Verseny megyei döntőjén. A részletekről felkészítőjükkel, Kiszelák Edit tanítónővel beszélgettünk.
A vírushelyzet miatt a gyerekek most az iskolában, és nem Szolnokon versenyeztek.
A tanítónő osztályában sok matematika iránt fogékony gyermek van, akik jól átlátják a feladatokat és ügyesek.
A matekverseny nagyon sokat hozzátesz ahhoz, hogy órán ügyesek legyenek és semmi baj, ha nem ér el olyan versenyeredményt, az a lényeg, hogy kedve legyen, hiszen anélkül nem megy - véli a tanítónő, akinek szép sikereket értek el diákjai.
A legjobb helyezést Béres Dóri érte el, második lett, Szabó Glenda harmadik, Szabó Máté negyedik, Bereczki Zétény ötödik, Lőrincz Mátyás hatodik, Kiss Hanna hetedik és Szentesi Linda nyolcadik helyen végzett.
A gyerekek a tanító nénitől ötöst és osztályfőnöki dicséretet kaptak, az 1-3 helyezést elérők igazgatói dicséretet is.
A gyerekeket a matematika felé játékos feladatokkal, eszközökkel, társasjátékokkal motiválja a tanítónő, aki minden feladathoz megkeresi azt a fajta játékos tevékenykedtetést, amivel megértik azt, és szívesen tanulják az egyébként nem könnyű tárgyat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 16. 14:02, hétfő | Helyi
Érzékelőket adományozott a katasztrófavédelem
A katasztrófavédelem elsődleges feladatának tekinti, hogy ráirányítsa a figyelmet a füst- és szén-monoxid-érzékelők használatára.
2026. Március 16. 13:59, hétfő | Helyi
Tíz hektár égett le Fegyverneknél
Cserjés terület és aljnövényzet égett tíz hektáron vasárnap délután Fegyvernek külterületén.
2026. Március 16. 08:25, hétfő | Helyi
Az ügyészség vádat emelt a gyermekét megfojtó német nővel szemben
Az ügyészség vádat emelt a gyermekét megfojtó német nővel szemben
2026. Március 15. 06:00, vasárnap | Helyi
„A NAGY TALÁLKOZÁS”
„A Nagy találkozás” címmel rendeztek a szervezők evangelizációs alkalmat városunkban. rendezvény mottója pedig ez volt: „Gyere és találkozz Jézus Krisztussal”.

