Városlista
2026. április 16, csütörtök - Csongor

Hírek

2017. Május 15. 11:07, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Már csak egy hét van a személyi jövedelemadó-bevallások leadására

Már csak egy hét van a személyi jövedelemadó-bevallások leadására

Az idén először mindenkinek elkészítette a Nemzeti Adó és Vámhivatal (NAV) a személyi jövedelemadó-bevallás tervezetét, amit még egy hétig ellenőrizhetnek és egészíthetnek ki az adózók.

Ha nem nyúlnak hozzá és elfogadják, akkor a tervezet május 22-én adóbevallásnak minősül - közölte a NAV adószakmai szóvivője hétfőn az M1 aktuális csatorna reggeli hírfolyamában.

Kiss Péter András hozzátette: május 22-ig lehet rendelkezni az 1+1 százalékról is, amellyel az adózó eldöntheti, kinek szánja támogatását: egyháznak, civil szervezetnek vagy a nemzeti tehetségprogramnak. Akinek ügyfélkapuja van, annak egyszerű volt a dolga, mert azon keresztül mindent elintézhetett, akinek viszont nem, annak március közepéig kérnie kellett a postázást, mintegy 800 ezer ember kapott levelet a NAV-tól.

A szóvivő az adóbevallás esetleges kiegészítésére példaként hozta az ingatlankiadásból származó jövedelmet, amellyel ki kell egészíteni a NAV által készített tervezetet. Felhívta a figyelmet május 22. után az szja-bevallást már csak önellenőrzéssel lehet korrigálni. Az adózók kérhetnek részletfizetést is, ha megfizetendő adójuk 200 ezer forint alatt van, akkor 6 havit; ha e feletti összeg, akkor részletfizetési kedvezményt kell kérniük a NAV-tól - közölte a NAV adószakmai szóvivője.

Címkék: adó, adóbevallás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 16. 09:00, csütörtök | Belföld

NAV: éjfélkor lejár a gépjárműadó befizetésének határideje

Szerda éjfélkor jár le a gépjárműadó befizetésének határideje. Még mintegy egymillió autós nem rendezte gépjárműadóját - figyelmeztetett kora reggel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2026. Április 16. 07:04, csütörtök | Belföld

Magyar Péter lemondásra szólította fel a köztársasági elnököt

Magyar Péter, a Tisza Párt vezetője lemondásra szólította fel Sulyok Tamás köztársasági elnököt szerdán, kettejük megbeszélésén. Az államfő a Tisza Párt vezetőjének elmondása szerint jelezte: \"megfontolja a felvetést\".

2026. Április 15. 15:00, szerda | Belföld

Uniós szóvivő: a helyreállítási alap forrásainak lehívásához Magyarországnak teljesítenie kell a szupermérföldköveket

Ahhoz, hogy Magyarország hozzáférjen az Európai Unió helyreállítási és ellenállóképességi alapjának (RRF) forrásaihoz, teljesítenie kell az úgynevezett szupermérföldköveket