Városlista
2026. július 15, szerda - Henrik

Hírek

2024. Július 16. 08:05, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Magyarországon nyomoznak a nyírmártonfalvai lombkoronasétány ügyében

Magyarországon nyomoznak a nyírmártonfalvai lombkoronasétány ügyében

A sajtóban megjelent hírekkel ellentétben az úgynevezett "nyírmártonfalvai lombkoronasétány" ügyében nem az Európai Ügyészség, hanem a Nemzeti Adó- és Vámhivatal illetékes szerve nyomoz különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette miatt - közölte a Hajdú-Bihar Vármegyei Főügyészség hétfőn az MTI-vel.

Közleményükben azt írták, Vadai Ágnes országgyűlési képviselő 2023. április 16-án előterjesztett írásbeli választ igénylő kérdése alapján a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Bűnügyi Főigazgatósága Központi Nyomozó Főosztálya különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette miatt folytat nyomozást a nyírmártonfalvai lombkoronasétány ügyben.

Az Európai Ügyészség (EPPO) 2024. február 23-án átiratot küldött a Legfőbb Ügyészségnek. Ennek lényege szerint a Transparency International Magyarország bejelentést tett korrupcióra hivatkozva a Nyíradonyban megvalósított lombkoronaösvény-projektek, illetve a nyírmártonfalvai lombkorona-tanösvény projekt kapcsán. A bejelentő álláspontja szerint uniós támogatásokhoz jutnak politikailag befolyásos személyek.

Az EPPO megállapította, hogy a bejelentésben foglalt tényállítások nem tartoznak hatáskörébe, ezért a Transparency International Magyarország bejelentését a Legfőbb Ügyészségnek küldte meg.

A Legfőbb Ügyészség ezt követően a bejelentést és az EPPO átiratát a költségvetési csalás bűntette miatt folyó nyomozásban történő felhasználásra a Hajdú-Bihar Vármegyei Főügyészségnek továbbította - ismertették.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld

Lannert Judit: a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák vannak az új oktatáspolitika fókuszában

Az új szemlélet középpontjában a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák állnak - közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter hétfőn a Facebook-oldalán.

2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld

Az EU jóváhagyta a Magyar Fejlesztési Bank számára előirányzott kétmilliárd eurós magyar állami tőkeinjekciót

Az Európai Bizottság, az uniós állami támogatási szabályok alapján, jóváhagyta a Magyarország által a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) számára nyújtott kétmilliárd eurós, mintegy 760 milliárd forintos tőkeinjekciót

2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni

Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.