Városlista
2025. július 31, csütörtök - Oszkár

Hírek

2016. Április 07. 21:57, csütörtök | Külföld
Forrás: mti

Magyar rendszámú autó súlyos balesetet szenvedett a horvát autópályán, egy halott

Magyar rendszámú autó súlyos balesetet szenvedett a horvát autópályán, egy halott

Súlyos balesetet szenvedtek csütörtökön egy magyar rendszámú autó utasai Horvátországban.

Egyikük meghalt, két másik pedig súlyosan megsérült az Adriai-tengerhez vezető autópályán, Károlyváros (Karlovac) és Fiume (Rijeka) között - közölte a horvát rendőrség. A zágrábi magyar nagykövetség az MTI-nek megerősítette, hogy mindhárman magyar állampolgárok voltak.

A balesetet az okozta, hogy a gépjármű defektet kapott, és nekicsapódott a korlátnak. Az autóból ketten kiestek. Az egyikük, egy 20 évnél fiatalabb fiú átesett a másik sávba, és miután keresztülgázolt rajta egy másik autó, ő életét vesztette. A harmadik személyt a tűzoltók vágták ki az autóból. A két sérültet életveszélyes sérülésekkel kórházba szállították.

Az autópálya-szakaszt órákra lezárták.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 31. 07:49, csütörtök | Külföld

Hszi Csin-ping: Kína gazdasága továbbra is komoly kihívásokkal néz szembe

Kína gazdasága továbbra is komoly kockázatokkal és kihívásokkal néz szembe - figyelmeztetett Hszi Csin-ping kínai államfő a Kínai Kommunista Párt legfelső döntéshozó testületének szerdai ülésén Pekingben.

2025. Július 30. 07:33, szerda | Külföld

Fegyveres támadás történt egy New York-i felhőkarcolóban, többen meghaltak

Két biztonsági őr és két irodai alkalmazott halt meg a New York-i felhőkarcolóban hétfő este történt fegyveres támadásban – derül ki az erőszakos cselekménnyel kapcsolatban kedden nyilvánosságra hozott részletekből.

2025. Július 29. 07:45, kedd | Külföld

Parajd - Bevezették a Korond-patak vizét a bánya fölött megépített csőrendszerbe

Bevezették hétfő hajnalban az elárasztott parajdi sóbánya fölött folyó Korond-patak vizét az ebből a célból épített csőrendszerbe, és ezzel végéhez közelednek a bányánál zajló sürgősségi munkálatok

2025. Július 29. 07:38, kedd | Külföld

Donald Trump bejelentette, hogy 10-12 napos határidőt szab a háború megállítására

Donald Trump amerikai elnök hétfőn közölte, hogy új, 10-12 napos határidőt szab az ukrajnai háború megállítására, amivel lerövidítette a július közepén általa adott 50 napos határidőt.