Hírek
2021. November 27. 08:26, szombat | Helyi
LÖVÉSEK MEZŐTÚRON

Fegyveres rablás volt Mezőtúron, több lövés is eldördült.
A fiatalok egy lőfegyverrel vagy annak utánzatával rabolták ki ismerősüket, ezt követően a rendőrök nagy erőkkel vették üldözőbe őket.
A rendőrség közleménye szerint egy mezőtúri lakos beengedte otthonába két ismerősét hétfő délután. Kis idő elteltével a 19 éves budapesti ismerős felszólította a vendéglátót, hogy vagy a karóráját vagy a laptopját adja át neki, aki azonban ennek nem akart eleget tenni .
A fiatal ekkor a ruházatából elővett egy lőfegyvert, vagy annak utánzatát, és fenyegetését nyomatékosítva, kétszer a lakóház mennyezetébe lőtt, majd a vendéglátóra irányította a fegyvert. A támadó 17 éves társa a laptopot magához vette, majd együtt távoztak a házból.
A bejelentést követően a nyomozók forrónyomon indultak a tettesek nyomába, akiket rövid időn belül Mezőberényben fogtak el a rendőrök, majd előállítottak őket a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányságra. Ellenük fegyveresen elkövetett rablás bűntette miatt folytat eljárást a rendőrség.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 31. 09:17, csütörtök | Helyi
SNICCERREL RABOLT
A Szolnoki Járási Ügyészség felfegyverkezve elkövetett rablás bűntette miatt emelt vádat egy 48 éves férfival szemben.
2025. Július 31. 09:11, csütörtök | Helyi
SZOLNOKI KÁBÍTÓSZERKERESKEDŐ ÉS TÁRSAI BUKTAK LE
A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség jelentős mennyiségű kábítószerre elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntette miatt indítványozta három férfi letartóztatását.
2025. Július 31. 09:06, csütörtök | Helyi
ORSZÁGOS POLGÁRŐR NAP ABÁDSZALÓKON
Az Abádszalókon rendezett Országos Polgárőr Napon felszólaló Nagy István agrárminiszter elmondta, hogy „a polgárőrök ott vannak a legkisebb településen is, és a nyugalmat nyújtják az embereknek.
2025. Július 30. 08:00, szerda | Helyi
AUGUSZTUS 10-IG LÁTOGATHATÓ A KIÁLLÍTÁS
Festmények, fotók, grafikák is láthatók azon a népszerű kiállításon, amely a Berekfürdői Nemzetközi Nagykun Művésztelep 30 évét mutatja be a Rónai malomban. A tárlatot 2025. augusztus 10- ig lehet megtekinteni.