Hírek
2024. Augusztus 01. 16:00, csütörtök |
Helyi
Forrás: karcag tv
LOPÁSBÓL ÉLTEK
Egy 18 és egy 22 éves helyi férfit gyanúsítanak a karcagi rendőrök azzal a lopássorozattal, ami 2024. februártól borzolta a tiszabőiek kedélyét.
Az ereje teljében lévő két férfi az év elején bement egy ház udvarára, és az egyik épületből autóalkatrészeket, generátort, gyújtáskapcsolót, téligumikat loptak, sőt, leszerelték és magukkal vitték a ház biztonsági kameráját.
Ugyanezen a napon egy másik portára is ellátogattak, onnan hat darab 4 méteres fagerendát zsákmányoltak.
Ezt követően gyakorlatilag rendszeressé váltak a lopások: volt, hogy néhány tízezer forintra rúgott a kár, de volt olyan is, hogy több mint 1,3 millió forint értékben loptak.
A karcagi nyomozók 12 vagyon elleni bűncselekményt róttak az idősebbik férfi terhére, míg a fiatalabbhoz 8 balhé köthető.
Mindkettejüket a lakcímükről állították elő a rendőrkapitányságra, és gyanúsítottként hallgatták ki őket.
Mindent beismertek. Elmondták, hogy pénzzé tették az elvitt tárgyakat, a lopásokból éltek.
A nyomozók őrizetbe vételükről határoztak, és kezdeményezik letartóztatásukat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 03. 06:00, kedd | Helyi
ÚJ ÜZEMCSARNOKOT ADTAK ÁT KARCAGON
Újabb jelentős gazdasági fejlesztés valósult meg Karcagon. Hivatalosan is átadták az AgroSprint Zrt. új csomagolóüzemét, amely a 2025-ös kormányzati támogatási program segítségével épült fel.
2026. Február 03. 06:00, kedd | Helyi
PROGRAMOK A REFORMÁTUS ÓVODÁKBAN
Környezettudatossággal és a magyar kultúra értékeire figyelve indult az új év a karcagi református óvodákban.
2026. Február 03. 06:00, kedd | Helyi
RANGOS ELISMERÉSBEN RÉSZESÜLT GYERMÁN JÁNOS
A Magyar Kultúra Napjához kapcsolódóan városunkban is rendezvényeket szerveztek. A Déryné Művelődési Központban megtartott eseményen több díjat is átadott az önkormányzat.
2026. Február 03. 06:00, kedd | Helyi
PROSTITÚCIÓRA KÉNYSZERÍTETTE BARÁTNŐJÉT
Egy 38 éves karcagi férfi párkapcsolatot létesített egy 28 éves helyi nővel. Nem sokkal később pedig rábírta párját, hogy végezzen prostitúciós tevékenységet.
