Hírek
2012. Március 17. 07:03, szombat |
Belföld
Forrás: OrintPress
Éles rakéta- és gépágyúlövészeten vesznek részt a magyar Gripenek

Idén már kokárdát tűzhettek a Magyar Honvédség katonái - mondta Hende Csaba honvédelmi miniszter a közrádióban.
A világ minden hadseregében nagyon szigorúan szabályozzák, hogy mit viselhetnek a katonák az egyenruhájukon - tette hozzá. A miniszter beszámolt arról is, hogy pénteken elindultak a magyar Gripen típusú vadászgépek Svédországba, hogy a Vidsel lőtéren éles rakéta- és gépágyúlövészeten vegyenek részt.
Utoljára 2008-ban voltak magyar katonák levegő-levegő rakétalövészeten, a következő egy hétben gépágyúlövészet is lesz, amire pedig hatvan éve nem volt példa - mondta Hende Csaba. A gyakorlatért nagyon kedvező árat: összesen ötvenmillió forintot kell fizetnie a tárcának - fűzte hozzá.
Az éleslövészetre hét Gripen repült, a gépeket közel negyvenen - közülük tízen pilóták - kísérik. A gyakorlat március 23-ig tart.
A riporter megemlítette, a gépek a felszerelt rakétákkal repülnek át külföldi országok légterén, hogy elérjék Svédországot, amire Hende Csaba úgy reagált, hogy ez nem okoz problémát, hiszen szövetséges NATO-országokról van szó.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 01. 08:44, péntek | Belföld
A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható
A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható, a Dunántúlon lesz hűvösebb és felhősebb, míg a Tiszántúlon és a Dél-Alföldön lesz melegebb, oda inkább csak vasárnap érkezik meg a csapadék
2025. Augusztus 01. 08:43, péntek | Belföld
Orbán Viktor: nagyon nagy az érdeklődés a 3 százalékos lakáshitel iránt
Nagyon nagy az érdeklődés a fix 3 százalékos lakáshitel iránt - mondta a miniszterelnök a Kossuth rádióban pénteken.
2025. Augusztus 01. 08:39, péntek | Belföld
Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet
Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet – közölte a pályázatot koordináló Veszprém-Balaton 2023 Zrt. csütörtökön az MTI-vel.
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik