Városlista
2025. augusztus 1, péntek - Boglárka

Hírek

2024. Február 03. 05:01, szombat | Helyi

KUTYAKÖLYKÖKET DOBOTT A KUKÁBA

KUTYAKÖLYKÖKET DOBOTT A KUKÁBA

Kegyetlenség. A Kunszentmártoni Járási Ügyészség állatkínzás bűntette miatt emelt vádat azzal a tiszaföldvári nővel szemben, aki öt kutyakölyköt dobott a szemetesbe, otthagyva őket sorsukra.

Ezt a szörnyű tettet csak négy kutyus élte túl. A helyi önkéntes tűzoltók mentették ki őket.

A nyugalom megzavarására alkalmas tudósítás következik.

A vádirat szerint a nő Tiszaföldváron, 2023. július 6-án, délelőtt, egy közterületen elhelyezett – félig nyitott – fém hulladékgyűjtő konténerbe öt élő kölyökkutyát dobott, majd azokat – élelem és ivóvíz biztosítása nélkül – sorsukra hagyta. Az elhelyezés körülményeire tekintettel ez a cselekmény alkalmas volt arra, hogy az állatok maradandó egészségkárosodását, vagy pusztulását okozza, valamint a kölyköknek különös szenvedést is okozzon.
M

ásnap a konténerben a kiskutyák közül négyet élve, egyet elpusztult állapotban találtak meg a helyi önkéntes tűzoltók, a 4 kiskutyát onnan kimentették, majd gondoskodtak a megfelelő elhelyezésükről.
A helyiek felháborodtak a nő kegyetlen tettén.
Az ügyészség a büntetlen nővel szemben végrehajtásában próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetés kiszabására tett indítványt a vádiratában.

Az ügyben a Kunszentmártoni Járásbíróság fog dönteni.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 01. 08:00, péntek | Helyi

KÖNNYEN AKARTAK AUTÓHOZ JUTNI

Nem mindennapi módon próbált autót szerezni egy férfi és annak családja Jászjákóhalmán. A vádirat szerint arra kényszerítették áldozatukat, hogy írja át nevükre a gépjárművet és írja alá az adásvételi szerződést.

2025. Augusztus 01. 08:00, péntek | Helyi

VÉDJÉK NÖVÉNYEK A NÖVÉNYEKET

Védjék növények a növényeket! Ez a „Magyarország legszebb konyhakertje” idei mottója. A mozgalom évről évre több települést vont be, idén már átlépte a háromszázötvenet.

2025. Augusztus 01. 08:00, péntek | Helyi

RABLÁS LETT A ZENEHALLGATÁS VÉGE

A gyanúsított mindent tagad, pedig a rendőrök nála találták meg a mobiltelefont. Talán a fogdán felfrissül az emlékezete.

2025. Július 31. 09:17, csütörtök | Helyi

SNICCERREL RABOLT

A Szolnoki Járási Ügyészség felfegyverkezve elkövetett rablás bűntette miatt emelt vádat egy 48 éves férfival szemben.