Hírek
2022. Június 02. 07:18, csütörtök | Helyi
KUKÁKAT ADTAK ÁT
A Déli Külvároson Balajti Józseffel beszélgettünk a hulladékgyűjtő edények osztásakor.
A két külvárosi részen, tehát az Északi és a Déli városrészen eddig nem volt házhoz menő gyűjtés, csak gyűjtőpontokon konténerek voltak kihelyezve. Itt sok volt az illegális szemétlerakás, ennek megszüntetésére az egyik megoldása lesz a házhoz menő gyűjtést bevezetése, amiben a város is segített, hiszen elkészítette az útalapokat a területen.
Egy KEOP-os pályázat keretében sikerült hulladékos gyűjtőedényeket beszerezni, amit tartós bérbe adják át a lakosoknak, így elindul a házhoz menő gyűjtés a múlt héten.
.
A Petőfi utcai ügyfélszolgálaton is folyamatosan átvehetők az edények.
A szakember bízik abban, hogy valamilyen szinten ezzel megszűnik az illegális szemétlerakás is. A lakosok többsége örömmel veszi, hogy heti rendszerességgel lesz a két városrészről is a szemétszállítás. Ezzel párhuzamosan több hulladéklerakó szigetet - ahol sok volt az illegális szemét állandóan- felszámolt a cég, hiszen mostantól a város teljes területén biztosított a házhoz menő szelektív hulladékgyűjtés is.
Tervezik a jövőben a házhoz menő üveggyűjtő járat bevezetését is, addig azonban az üvegeket még a kihelyezett gyűjtőszigeteken lehet elhelyezni.
Dr. Farkas Gréta szegregátori projekt koordinátor szerint nagyon jó kezdeményezés, hogy megvalósul a két városrészen a házhoz menő hulladékszállítás.
A szegregátumban élőknek is szüksége van a házhoz menő hulladékszállításra, hogy tisztán tartsák a környezetüket. A szegregátum területén egy pályázat keretében igyekszik a koordinátor segíteni az itt élőknek, hogy zökkenőmentesen folyjon itt az életük. Egy pályázat segítségével szemétgyűjtési akció napokat is tartanak majd, hogy a két városrészen élőknek is zökkenőmentes legyen az élete, szépüljön a környezetük.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 02. 06:00, szombat | Helyi
ELBALLAGTAK A „VARRÓS” VÉGZŐS DIÁKOK
Virágdíszbe öltözött folyosók, ünnepi viselet és az elmaradhatatlan tarisznyák. Elköszöntek iskolájuktól a „Varró” végzős diákjai.
2026. Május 02. 06:00, szombat | Helyi
SPORT ÉS TUDOMÁNY AZ ISKOLAPADBAN
Nemcsak a falak között zajlik az élet, hanem az országos döntők élvonalában is.
2026. Május 02. 06:00, szombat | Helyi
ELBALLAGTAK A GIMISEK IS
A Református Nagytemplomban megtartották a Karcagi Nagykun Református Oktatási Központ ballagó végzősei számára az ünnepélyes istentiszteletet.
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
