Városlista
2025. szeptember 15, hétfő - Enikő

Hírek

2023. Szeptember 19. 05:01, kedd | Helyi

KÖTIVIZIG BRONZÉREM A PET KUPÁN

KÖTIVIZIG BRONZÉREM A PET KUPÁN

A Tisza Kisköre és Szolnok közötti 70 kilométeres szakaszán tisztították a folyót a XI. Tiszai PET Kupa résztvevői.

A PET kalózok összesen 937 zsák, hozzávetőlegesen 6,1 tonna hulladéktól mentesíttették a szőke folyót és annak hullámterét. A "hulladékderbin" a KÖTIVIZIG PET kalózai az előkelő harmadik helyen végeztek 117 zsák szemét összegyűjtésével.

Kisköre szerepvállalása évek óta nélkülözhetetlen a folyótisztító munkában.
A vízügy oldaláról az idén 50 éves Kiskörei vízlépcső a hulladék megállításának egyik kiemelt eszközévé vált: a vízlépcsőnél az év során folyamatosan emelik ki a partra a hulladékot.

A PET Kupa látványosan fejlődő kiskörei Folyómentő Központja - az ismeretterjesztésen túl -, a hulladék szakszerű szelektálásáról gondoskodik.
A Közép-Tiszai-Vízügyi Igazgatóság szakértelmével évek óta sokat tesz a hulladékhelyzet javításáért. Nemcsak hivatalból segítenek, hanem önkéntesekkel is jelen vannak a versenyeken.

Az évek során szorosra fűzött szakmai kapcsolat elismeréseként a verseny díjátadóján a PET Kupa szervezői köszönetképpen vehettek át egy vízállásokat jelző, csepp formájú, üvegből készült emléktárgyat a KÖTIVIZIG-től - áll a közleményben.

Az Energiaügyi Minisztérium támogatásával zajló környezetvédelmi akció dobogós csapatai:
1. helyezett: Siemens Energy, 254 zsák összegyűjtött hulladék
2. helyezett: Siemens Evező-SÖK, 173 zsák hulladék
3. helyezett: KÖTIVIZIG, 117 zsák hulladék
Tisza Hőse díj (legtöbb egy főre jutó összegyűjtött hulladék): Siemens Energy

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 15. 10:51, hétfő | Helyi

Két autó ütközött Szászbereknél

Összeütközött két személygépkocsi vasárnap délután Szászberek és Jászladány között.

2025. Szeptember 15. 10:50, hétfő | Helyi

Kigyulladt egy gépkocsi Abonynál

Kigyulladt egy személygépkocsi péntek délután a 4-es számú főúton, Abony térségében.

2025. Szeptember 15. 10:49, hétfő | Helyi

Állásajánlatok

A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Kormányhivatal Karcagi Járási Hivatal Foglalkoztatási Osztály aktuális állásajánlatai

2025. Szeptember 14. 06:00, vasárnap | Helyi

NYÍLIK A TUBARÓZSA

Kevés növénynek kedvezett a száraz, meleg idő. E kevés növények egyike a tubarózsa, amely bőven terem egy karcagi kiskertben. És jellegzetes illatával betölti az egész utcát.