Városlista
2026. március 19, csütörtök - József

Hírek

2023. Február 13. 19:25, hétfő | Helyi

Koszorúzás Mándoky Kongur István szobránál

Koszorúzás Mándoky Kongur István szobránál

A Múzeumparkban a Kunszövetség nevében Bene Sándor, emeritus nagykunkapitány, az önkormányzat nevében Szepesi Tibor polgármester, Sári Kovács Szilvia alpolgármester és Rózsa Sándor jegyző koszorúztak.

Mándoky Kongur István 1944. február 10-én született Karcagon, elemi és középiskoláit itt végezte. A kunmadarasi orosz laktanyában kazak, kirgiz, krími és kazáni tatár, karacsáj katonákkal összebarátkozva jól megtanulta ezeket a török nyelveket.

A kazakok és a tatárok között végzett nyelvjárási és néprajzi gyűjtése hozzájárult számos magyarországi kun nyelvemlék megfejtéséhez. 1992. augusztus 22-én bekövetkezett halálával egy ígéretes tudósi pálya tört derékba, aki szülővárosában és Kazahsztánban is egyformán jól ismernek

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 19. 06:00, csütörtök | Helyi

MOZGALMAS ÉV ELÉ NÉZ AZ AKÁCLIGET GYÓGY-ÉS STRANDFÜRDŐ

Országos Nyugdíjas Művészeti Találkozó, Strandok Éjszakája, Motoros találkozó és rendszeres éjszakai fürdőzések is szerepelnek a programkínálatban. Mozgalmas év elé néz a karcagi Akácliget Gyógy- és Strandfürdő.

2026. Március 19. 06:00, csütörtök | Helyi

A LEGSZEBB HAVAS FOTÓK KÉSZÍTŐIT DÍJAZTA AZ ÖNKORMÁNYZAT

A fotósok számára a januári nagy havazás maga volt a megvalósult álom, hiszen olyan pillanatokat örökíthettek meg, amely nem mindig adatik meg.

2026. Március 19. 06:00, csütörtök | Helyi

ÖRÖMTELI PILLANATOK- TAGGYŰLÉST TARTOTT A NAPSUGÁR NYUGDÍJAS KLUB

A közösség ereje és az aktív időskor lehet a hosszú élet titka? Karcagon legalábbis ebben hisznek.

2026. Március 19. 06:00, csütörtök | Helyi

ELLOPTA AZ AUTÓT-MOST LETARTÓZTATTÁK

Bepattant a járó motorral hagyott autóba, majd el is sodorta a jármű tulajdonosát az a heves vármegyei férfi, akit a Szolnoki Járásbíróság most letartóztatott.