Városlista
2025. február 25, kedd - Géza

Hírek

2013. December 13. 12:37, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Kitiltották a 20 tonna összsúly feletti járműveket az 56-os út egy szakaszáról

Kitiltották a 20 tonna összsúly feletti járműveket az 56-os út egy szakaszáról

December 9-től kitiltották az 56-os főút tolnai megyehatár és Mohács közötti szakaszáról a 20 tonna összsúly feletti járműveket - jelentette be a Baranya megyei kormánymegbízott.

Hargitai János az MTI-hez eljuttatott közleményében emlékeztetett arra, hogy július 1-én vezették be a tehergépjárművek után a használatarányos útdíj fizetési kötelezettséget. Miután az autópályán megtett minden tíz kilométer után fizetendő útdíj több mint a duplája lett a főúton megtett hasonló távolság díjának, a fuvarozók, tehergépkocsivezetők a lényegesen olcsóbb megoldást választották. Ennek lett a következménye, hogy Baranya megyében a teherjárművek nem az M6-os sztrádát használták, így az 56-os főúton a tolnai megyehatár és a Mohács város közötti részen jelentősen megnőtt a teherforgalom.. Hargitai János elmondta, hogy az egyes időszakokban már-már elviselhetetlen forgalom miatt a főút melletti községek lakói útlezárást is fontolgattak, Bár községben aláírásgyűjtés is kezdődött a helyzet sürgős megváltoztatására. "Az összegyűlt több száz aláírást a báriaktól átvettem és első lépésben ígéretet tettem az azonnali forgalomszámlálás és a teherautók fokozott ellenőrzésének megindítására. Csütörtökön a Magyar Közút Zrt. Baranya megyei igazgatója írásban tájékoztatott arról, hogy a forgalomszámlálások és a gépjárművek ellenőrzésének tapasztalatai alapján az 56-os számú főút tolnai megyehatár és Mohács város közötti szakaszáról a 20 tonna összsúly feletti, nem célforgalmi jelleggel közlekedő tehergépjárműveket december 9-től a szükséges közúti jelzőtáblák elhelyezésével, kitiltották" - írta közleményében Hargitai János. A kormánymegbízott azt reméli, hogy az intézkedés nyomán Bár és Dunaszekcső községekben a forgalma a korábbi mértékűre csökken.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 24. 07:43, hétfő | Belföld

Felhősebb idő várható a héten, enyhülnek az éjszakai fagyok

Felhősebb idő várható február utolsó hetében, és többfelé kell csapadékra is készülni. Az éjszakai fagyok enyhülnek: hajnalban jellemzően mínusz 5 és plusz 2 Celsius-fok várható, míg a maximum általában 10 fok körül alakul

2025. Február 24. 07:41, hétfő | Belföld

Gázolás miatt késhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron és a balatoni vonalakon

Gázolás miatt késésekre kell számítani a Keleti pályaudvarra érkező, illetve onnan induló vonatok közlekedésében, valamint a balatoni vasútvonalakon is hétfő reggel.

2025. Február 23. 08:59, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 8. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. Február 23. 08:58, vasárnap | Belföld

Bírók tüntettek az igazságszolgáltatás függetlenségéért Budapesten

A bírók és az igazságszolgáltatás függetlenségéért demonstrációt tartottak a Magyar Bírói Egyesület (MABIE) szervezésében szombaton Budapesten.