Hírek
2023. Április 24. 05:01, hétfő | Helyi
KIRABOLT EGY FÉRFIT, MAJD ELSZALADT
Erőszakkal vette el egy ismeretlen mobiltelefonját a fiatal gyanúsított, aki most a rendőrségi fogdában várja a bíróság döntését a letartóztatásáról.
https://www.police.hu/hu/hirek-es-informaciok/legfrissebb-hireink/bunugyek/orizetben-a-rablo-36
Egy 19 éves szolnoki lakos megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy 2023. március 8-án az éjjeli órákban Szolnokon, a Jubileum téren egy számára ismeretlen, 51 éves férfi telefonját elkérte, aki azonban ezt megtagadta. A jogsértő ezért több alkalommal ököllel arcon ütötte a sértettet, majd elvette a mobiltelefonját, valamint az utazótáskáját és az értékekkel elszaladt.
A bántalmazott – az elsődleges orvosi vélemény szerint – könnyű sérülést szenvedett.
A szolnoki rendőrök adatgyűjtést követően elfogták és előállították a feltételezett elkövetőt, akit rablás bűntett elkövetése miatt gyanúsítottként kihallgattak. A férfi beismerő vallomást tett és elmondta, hogy a piros kabátját menekülés közben eldobta azért, hogy ne ismerjék fel. A telefont és a táskát a nyomozók lefoglalták, azt a tulajdonosnak visszaadták. Ugyancsak megtalálták a rendőrök a piros színű kabátot.
A nyomozó hatóság a terhelt őrizetbe vétele mellett előterjesztést lett a letartóztatása indítványozására.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 09:14, hétfő | Helyi
SZÍVEN LŐTTE A SZOMSZÉD KUTYÁJÁT
Beváltotta korábbi fenyegetését az a cibakházi lakos, aki június elsején egy légpuskával, közvetlen közelről lőtte meg a szomszédjából átszökött kistestű kutyát.
2026. Június 22. 09:13, hétfő | Helyi
KORÁBBAN KEZDŐDÖTT A TISZAVIRÁGZÁS
A megszokottnál korábban kezdődött a Tisza egyik leglátványosabb és legkülönlegesebb természeti jelensége, a tiszavirágzás, a kedvező időjárásnak köszönhetően.
2026. Június 22. 09:13, hétfő | Helyi
NEM ISMERTE BE A TETTÉT
Felfegyverkezve elkövetett garázdaság miatt állt bíróság elé egy 36 éves, büntetett előéletű férfi Szolnokon.
2026. Június 22. 09:11, hétfő | Helyi
ELBALLAGTAK A „REFISEK”
Ünnepi istentisztelet keretében búcsúztak el iskolájuktól a Karcagi Nagykun Református Oktatási Központ Általános Iskola Tagintézményének végzős diákjai a Református Nagytemplomban.
