Hírek
2023. Augusztus 30. 06:00, szerda |
Kék hírek
Forrás: MTI
Kihallgatta a rendőrség a Margit híd kőkeresztjeinek megrongálóit
Feladta magát a rendőrségen az a három fiatal férfi, aki a gyanú szerint letört hat kőkeresztet a budapesti Margit hídról.
A gyanúsítottak ittasságukkal magyarázták tettüket - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) kedden a rendőrség honlapján.
A Margit híd északi oldalán múlt péntekre virradóra törtek le hat kőkeresztet, az ügyben a II. kerületi rendőrkapitányság ismeretlen tettesek ellen indított eljárást.
A történtek után a hatóság közzétette a térfigyelő kamerák felvételeit, amelyek alapján három, akkor még ismeretlen elkövetőt kezdtek keresni.
Hétfő este a fiatalok jelentkeztek a rendőrségen. Egy 20 éves és egy 21 éves férfit rongálás bűntett gyanúja miatt, harmadik társukat tanúként hallgatták ki.
A két gyanúsított beismerte a bűncselekmény elkövetését, amelyet ittasságukkal magyaráztak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 14. 07:18, péntek | Kék hírek
Kukarongáló férfi harapott meg egy rendőrt Győrben
Letartóztatta a bíróság azt a kukarongáló férfit, aki tettenérésekor megharapott egy rendőrt Győrben - tájékoztatta a Központi Nyomozó Főügyészség az MTI-t csütörtökön.
2026. Augusztus 11. 10:00, kedd | Kék hírek
Eltűnt egy bejelentett robbanótest a Dunából, a rendőrség segítséget kér
Ismeretlen módon eltűnt egy második világháborús robbanótest az apadó Dunából az előbukkanásáról szóló bejelentés után, felkutatásához a lakosság segítségét kéri a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK).
2026. Augusztus 03. 14:00, hétfő | Kék hírek
Középkori ágyúgolyó miatt kellett korlátozni a forgalmat az Erzsébet híd budai hídfőjénél
2026. Július 29. 06:00, szerda | Kék hírek
Szőlő utcai ügy - Központi Nyomozó Főügyészség: zajlik a nyomozás, egyelőre nincs további tájékoztatás
A Szőlő utca ügyben zajlik a nyomozás, de a hatóságok nem közölnek részleteket - tudatta a Központi Nyomozó Főügyészség kedden az MTI-vel.
