Városlista
2026. április 29, szerda - Péter

Hírek

2024. Október 05. 13:00, szombat | Helyi
Forrás: karcag tv

KERESZTÚT

KERESZTÚT

Mivel szeptember a teremtés hónapja, a Györffy István Katolikus Általános Iskola diákjai végigimádkozták Krisztus keresztútjának stációit.

A Györffy István Katolikus Általános Iskola mindkét hatodikos osztálya részt vett a keresztúti ájtatosságon. A Magyar Katolikus Lexikon meghatározása szerint a keresztúti ájtatosság „elmélkedő imádság, mellyel a hívők fölidézik Jézus keresztútjának történéseit. - Végzéséhez hozzátartozik amozgás, azaz végig kell járni a stációkat, mert ez segíti az átélést és azonosulást a szenvedő Jézussal.

„A keresztúton nem egyhalottemléke előtt tiszteleg a lélek. Jézus szenvedésének és halálának szemlélésében amindig élőIsten Fia és az ŐelevenítőLelkének természetfölötti hatásai, kegyelmei adatnak a megfelelő módon közeledő léleknek. Ezek termik azokat a gyümölcsöket, melyek minden keresztény számára szükségesek a saját életének keresztútján.”

HORVÁTH MIKLÓS RÉMUSZ, hitoktató:

- Egyrészt köszönjük meg neki ezt a csodálatos világot, amelyben élünk, másrészt pedig hát kérjünk tőle erőt, egészséget, hogy mert ami tőlünk telik, azt tegyük meg, hogy ezt a gyönyörű szép világot őrizzük és így tudjuk átadni a következő generációknak.

A keresztúti ájtatosságot jellemzően nagyböjt idején végzik a római katolikus hívek. A mostani közös imádkozásnak az adott apropót, hogy szeptember a teremtés hónapja a katolikus egyházban.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 29. 06:00, szerda | Helyi

NÉPSZERŰ A KARCAGI TULIPÁNOS KERT

Angliából hazatérve hozta magával a „Szedd magad” mozgalom ötletét az a karcagi pár, akik mára sok-sok tulipánhagymát gondoznak saját kertjükben.

2026. Április 29. 06:00, szerda | Helyi

KÉSZÜLNEK A VIRÁGBOLTOK A BALLAGÁSRA

Már csak kettőt kell aludni, és országszerte megszólalnak az utolsó csengők a középiskolákban.

2026. Április 29. 06:00, szerda | Helyi

SIKERES TAVASZI SZEZON A „GYÖRFFYBEN”

Az elmúlt két hónap eseménydús és sikerekben rendkívül gazdag időszak volt a Györffy István Katolikus Általános Iskola életében.

2026. Április 29. 06:00, szerda | Helyi

ISZAPBA MERÜLT FÉRFIT MENTETTEK TÚRKEVÉN

Megszédült és elektromos biciklijével csatornába hajtott egy idős férfi Túrkevén.