Városlista
2025. április 10, csütörtök - Zsolt

Hírek

2024. Szeptember 11. 15:00, szerda | Helyi
Forrás: karcag tv

KEGYETLENÜL ELBÁNTAK ISMERŐSÜKKEL

KEGYETLENÜL ELBÁNTAK ISMERŐSÜKKEL

Két helyi férfi Tiszasülyön, a Sajfoki zsilipnél majdnem halálra verte ismerősét. Az ügyben most emelt vádat az ügyészség.

A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség társtettesként elkövetett életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt emelt vádat két tiszasülyi férfi – egy apa és fia – ellen, akik tavaly decemberben kis híján halálra vertek egy férfit a tiszasülyi gáton. A részletekről Dr. Bíró Viktor, a Jász-Nagykun Szolnok Vármegyei Főügyészség főügyész helyettese adott tájékoztatást stábunknak.

Dr. Bíró Viktor a Jász-Nagykun Szolnok Vármegyei Főügyészség főügyész helyettese
- A vád szerint a bántalmazott férfi ideiglenesen az egyik vádlott tiszasülyi ingatlanában lakott, ahol ott élt a másik vádlott is a családjával. A sértett és az idősebb vádlott 2023. december 26. napján összevitatkoztak, mire a sértett személygépkocsival a Tiszasüly külterületén lévő Sajfoki zsiliphez hajtott. A közöttük lévő konfliktus megbeszélése, illetve a gépjármű visszaszállítása érdekében a két vádlott, és két másik férfi délután 14 óra körül a férfi után mentek a gáthoz, ahol a fiatalabb vádlott azonnal ököllel ütlegelni kezdte az autóban ülő sértettet. Bántalmazás közben a vádlottakkal együtt érkező egyik férfi próbálta ugyan a sértettet az autóból kimenekíteni, azonban ez nem sikerült. Addigra az idősebb férfi elővett a gépjárműből egy pajszervasat, és azzal kezdte ütni a mellkasán, térdén, lábán az autóban rekedt férfit. Amikor a bántalmazással végül felhagytak, a férfi kimenekült az autóból és félelmében a közeli Tisza folyóba menekült, ahova a fiatalabb vádlott kezében egy fejszenyéllel fenyegetve pár méteren keresztül még követte, majd a helyszínről a vádlottak távoztak.

A férfi a bántalmazás következtében életveszélyes sérülést szenvedett, a kórházba szállítását követően életmentő műtétet hajtottak végre rajta. Szakszerű orvosi ellátás hiányában a sérülése a halálát is okozhatta volna. Az ügyészség a vádiratában mindkét férfivel szemben börtönbüntetés, és közügyek gyakorlásától eltiltás kiszabására tett indítványt. Az ügyben a Szolnoki Törvényszék fog döntést hozni, a két férfi letartóztatásban várja a döntést.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 10. 06:00, csütörtök | Helyi

ELŰZTE A RABLÓT AZ IDŐS NÉNI TISZAFÖLDVÁRON

A tiszaföldvári idős néni lélekjelenlétének köszönhetően zsákmány nélkül futott el a rabló. Egyenesen hazáig menekült, azonban rövid időn belül a rendőrök kopogtattak nála.

2025. Április 10. 06:00, csütörtök | Helyi

A DIGITÁLIS TECHNIKÁK CSODÁI

„A digitális technikák csodái” címmel tartott előadást Nagy Tiborné igazgatóhelyettes az óvodapedagógusok számára a Táncsics 19. számú tagóvodában.

2025. Április 10. 06:00, csütörtök | Helyi

FAGYVESZÉLY A GYÜMÖLCSÖSÖKBEN

Szépen néznek ki kora tavasszal a gyümölcsösök, a gazdák azonban a fagykár fenyegetésétől tartanak.

2025. Április 10. 06:00, csütörtök | Helyi

ÜZLETEKBE TÖRT BE

A szolnoki rendőrök őrizetbe vettek egy helyi férfit, aki egy éjszaka alatt két üzletbe betört, és egy harmadikba is megkísérelt. Letartóztatását kezdeményezték.