Hírek
2017. Június 27. 09:54, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Kávés-, mogyorós- és fűszereszacskókba rejtették a drogot - VIDEÓVAL

Kábítószer-kereskedelem megalapozott gyanúja miatt nyomoznak két férfi ellen, aki kávés-, mogyorós- és fűszereszacskókba tette a drogot - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata kedden.
A tájékoztatás szerint az ügyben tartott házkutatásokon eddig mintegy 1200 ecstasy tablettát, hat kilogramm amfetamint és csaknem hatmillió forint készpénzt foglaltak le a rendőrök.
A kábítószert a 31 éves budapesti V. József kávés-, mogyorós- és fűszereszacskókba rejtette, így adta tovább nagyobb tételben vevőinek. A budapesti férfi egy fővárosi, XI. kerületi társasház garázsában porciózta ki a feltehetően külföldről származó kábítószert - olvasható a közleményben.
Egyik vevőjét, a 38 éves egyeki Sz. Istvánt múlt pénteken igazoltatta és fogta el a Készenléti Rendőrség járőre Budapest VIII. kerületében. Autójában a rendőrök több fűszerkeverékes és földimogyorós zacskót, bennük az előzetes szakvélemény szerint mintegy fél kilogramm amfetamint találtak.
V. Józsefet a Terrorelhárítási Központ ugyancsak pénteken fogta el Budapesten, egy XXII. kerületi üzletközpont parkolójában. Autójában két lezárt zacskóban kávészemek közé rejtve 604 ecstasy tablettát, szintén lezárt földimogyorós zacskóban amfetamint találtak, valamint lefoglaltak több mint kétmillió forint készpénzt.
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda kábítószer-kereskedelem megalapozott gyanúja miatt nyomoz a két férfi ellen, akit őrizetbe vettek, majd az illetékes bíróság hétfőn elrendelte előzetes letartóztatásukat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 03. 07:01, péntek | Belföld
Energiaügyi államtitkár: 20 százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására
Húsz százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására - jelentette ki az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára csütörtökön Szegeden.
2025. Október 03. 07:00, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország történetének leghosszabb távú LNG-szerződését írta alá az ENGIE-vel
Magyarország történetének leghosszabb távú szerződését írta alá cseppfolyósított földgáz (LNG) beszerzéséről a francia ENGIE-vel, amely fontos pillérét fogja jelenteni hazánk energiabiztonságának a jövőben
2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld
Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása
Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.
2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot
Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát