Városlista
2026. február 1, vasárnap - Ignác

Hírek

2021. December 07. 08:25, kedd | Helyi

KARCAGRA LÁTOGATOTT A MIKULÁS

KARCAGRA LÁTOGATOTT A MIKULÁS

Színházi előadás, mézeskalácssütés, kézműveskedés, ügyességi játékok várták a Déryné Kulturális Központba a családokat szombaton. 

Sótiné Szathmári Dóra igazgatóval arról beszélgettünk milyen programokkal várták ma a gyerekeket.
- Hosszú idő után nagyon jó ezt a gyerekzsivajt hallani, meg a mozgást látni a házban, hiszen délelőtt egy színházi előadáson vehettek részt azok, akik eljöttek hozzánk, az Ezüstmackó című mesejátékot láthatták. Délután háromtól adventi játszóházba vártuk a családokat, de lehetett mézeskalácsot sütni az óvó nénik segítségével,a második emeleten kézműves foglalkozások, társasjátékok, papírszínház, babakuckó várta a gyerekeket. A ház előtt pedig lehet fotózkodni, Mészáros Zsolttól és családja kölcsönözte ezt a gyönyörű szánt, mint szelfipontot - mondta az igazgató, aki szólt a feldíszített városról és a Dérynéről és a városba érkező Mikulásról is, akit nagyon vártak a gyerekek. Mint megtudtuk, a mai nap után a városháza udvarára várják december 20-21-22-én a Karcag város lakosságát.

Délelőtt az ovisoknak, kisiskolásoknak készülnek programokkal, 16 órától pedig a felnőtteknek, illetve a családoknak lesz 19 óráig zenés program. Lesznek sztárvendégeik is, illetve a városban működő kórusok fognak fellépni. Betlehem is lesz és kirakodóvásár, 22-én pedig 200 méternyi sült kolbász lesz majd kóstolható a Városháza udvarán. Igazi karácsonyi hangulat lesz, forralt bor, gyerekeknek tea, kürtőskalács, kirakodó, kézműves alkotások vására is lesz, úgyhogy aki még néhány apróságot szeretne beszerezni karácsony előtt, az ott megteheti majd.

A mézeskalácsot a Zöldfa úti óvoda dolgozóival egész délután sütötték a gyerekek. Mint Harsányiné Szabó Ilona tagóvoda-vezetőtől megtudtuk, sok karácsonyi figura közül a legnépszerűbb a rénszarvas volt ezen a napon. Az óvodapedagógusok már előző nap elkészítették a mézes-tésztát, így a gyerekeknek csak a formázni és díszíteni kellett azt, majd amint kisült, haza is vihették azt. Sokan a szülőkkel közösen készítették a mézeseket. Az óvodában is több alkalommal készülnek mézesek a kézműveskedés során, ezzel is hangolódnak a kicsik a karácsonyra.
Bodnár Tímea édesanyjával sütött mézeseket, de a többi kézműves foglalkozáson is örömmel vettek részt. Ők otthon is sütnek mézest, ez egy jó program karácsony előtt - árulta el a nyolcadikos lány.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 31. 00:00, szombat | Helyi

TARTALMAS ÉVET HAGYOTT MAGA MÖGÖTT A SZENT ERZSÉBET KATOLIKUS ÓVODA

A Szent Erzsébet Óvoda vezetőjénél, Kovácsné Fodor Mónikánál járt stábunk. A riport során beszélgettünk az elmúlt évről, a kitűzött célokról és az óvodai életről.

2026. Január 31. 00:00, szombat | Helyi

JÉGBE FAGYOTT A HAL TISZADERZSEN

Különös jelenségre bukkantak a Tisza-tavon. A tiszaderzsi Kárász Kikötőben egy vörösszárnyú keszeget találtak, amely teljes egészében belefagyott a jégbe.

2026. Január 31. 00:00, szombat | Helyi

FOCIMEZEKET LOPOTT

Betört a kenderesi futballpálya épületébe, majd számítástechnikai eszközöket, illetve mezeket vitt el 400 ezer forint értékben. A gyanúsított elismerte a bűncselekményeket, de magyarázatot nem adott tetteire.

2026. Január 31. 00:00, szombat | Helyi

ÉLETET MENTETT A BALESET-HELYSZÍNELŐ

Mezőtúron egy rendőr egy utcán fekvő férfira lett figyelmes. Az idős embernek ekkor már nem volt pulzusa. A baleset-helyszínelő azonnal cselekedett.