Hírek
2021. December 08. 19:48, szerda | Helyi
KARÁCSONYI SZERETETDOBOZ
Nt. Koncz Tibor esperessel arról beszélgettünk, hogyan lehet a református egyháznál karácsonyra adományozni a rászorulók részére.
Ebben az időszakban valahogy mindig jobban megnyílik a szívünk arra, ami természetesnek kellene lenni, hogy valahol ha tudunk, akkor segítsünk. Ebben a református egyház élen jár, büszkén mondhatom, egyházmegyei szinten pedig a karcagi gyülekezet jár élen- mondta az esperes, aki reméli, sokan fognak bekapcsolódni az idei gyűjtéseikbe is.
Így az Egy doboz szeretet programba, amit a Református Szeretetszolgálat szervez. A dobozba tartós élelmiszer, játék, füzet is belefér - nagyjából ötezer forint értékben.
A Nyilas Misi program cipősdoboznyi ajándékot jelent, amit 14 év alatti gyerekeknek szól. Lehet benne csokoládé, írószer, játék és rá kell írni a dobozra az életkort és azt is, hogy fiúnak vagy lánynak szóló ajándék van benne.
A harmadik program, a gyülekezet újítása, a Gólyafészek otthon bent lakóinak gyűjtenek. Ennek keretében a meghirdetett helyen és időben doboznyi édességet lehet majd megvenni, és annak az árából fognak a lakóknak és a dolgozóknak szeretet csomagot összeállítani.
A dobozokat munkaidőben a lelkészi hivatalban lehet kérni az Egy doboznyi szeretethez, de ha valaki egy bevásárlótáskányit hoz, azt is be tudják tenni dobozba. Ez azért is hasznos, mert nem mindenki tudja feltölteni az egész dobozt, de két-három egymástól független felajánló tud hozni egy doboznyi ajándékot, ami összességében 2-3 millió forintot szokott évente jelenteni.
Emellett van pénzbeli gyűjtés, most a COVID-árváknak gyűjtöttek és már el is küldték az adományt, de továbbra is várják a felajánlásokat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 08:20, péntek | Helyi
Fél év alatt négyszer rabolta ki kiskorú áldozatát
A Karcagi Járási Ügyészség folytatólagosan, felfegyverkezve elkövetett rablás bűntette miatt emelt vádat egy 32 éves férfival szemben.
2026. Július 30. 17:24, csütörtök | Helyi
Hellora érkezett a drog
A rokonok Kunmadarason terítették a kábítószert.
2026. Július 30. 10:34, csütörtök | Helyi
Négy autó volt érintett egy szolnoki balesetben.
Parkoló személygépkocsinak gurult neki egy autó szerda délután Szolnokon, a Lengyel légió utcában.
2026. Július 29. 09:07, szerda | Helyi
Csütörtöktől harmadfokú hőségriasztás
Az országos tisztifőorvos a HungaroMet Magyar Meteorológiai Szolgáltató Nonprofit Zrt. előrejelzése alapján harmadfokú hőségriasztást rendel el az ország egész területére július 30-tól.
