Hírek
2013. Február 06. 11:35, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Jogerősen is nyilvános a TV2 és az RTL Klub frekvenciahasználati szerződése
A Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) jogvédő szervezet tájékoztatása szerint a Fővárosi Ítélőtábla jogerősen úgy döntött, mindenki számára megismerhető a TV2 és az RTL Klub frekvenciahasználati szerződése, amelyet a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsával kötöttek.
A TASZ szerdán közleményében azt tudatta az MTI-vel, a táblabíróság ezzel helybenhagyta a Fővárosi Törvényszék elsőfokú ítéletét.
A szervezet emlékeztetett arra, hogy a Kreatív című lap újságírója, valamint a jogvédő szervezet munkatársa közérdekű adatigényléssel kérte az állam kizárólagos tulajdonát képző frekvenciák használatára irányuló, 2011 decemberében megkötött hatósági szerződéseket a médiatanácstól. Álláspontjuk szerint a hatályos törvények alapján nem minősül üzleti titoknak az állami vagyon felhasználására vonatkozó adat.
A TASZ közleményében azt írta, hogy a per eredetileg kizárólag a médiatanács ellen indult, azonban a két érdekelt televíziós társaság az alperes oldalán beavatkozóként részt vett az eljárásban, mert TV2 és az RTL Klub álláspontja szerint a kért adatok nyilvánosságra hozatala aránytalanul sértené az üzleti tevékenységüket.
A tájékoztatás szerint a Fővárosi Ítélőtábla mint másodfokú bíróság, megvizsgálta a zárt iratként a számára benyújtott szerződéseket, és nem talált bennük olyan részeket, melyek sértenék az üzleti titkokat, ezért az elsőfokú ítéletet helybenhagyva, jogerősen úgy döntött, a médiatanácsnak ki kell adnia a kért szerződések egészét. Az érintett szerződések 2012. július 9-én hatályukat vesztették.
Az MTI-hez eljuttatott bírósági ítélet részletes indoklása kimondja azt is: a döntés ellen fellebbezésnek nincs helye.
A Fővárosi Törvényszék tavaly július közepén hozott elsőfokú döntésében azt állapította meg, hogy nemzeti vagyon hasznosítása körében nem lehetséges üzleti titok védelmére hivatkozni, hiszen a per tárgya a közpénzzel és közvagyonnal kapcsolatos adatok nyilvánossága.
Hidvégi Fanny, a jogvédő szervezet információszabadság programvezetője közleményében azt írta: a TASZ nagyon örül az ítéletnek, ugyanakkor "elszomorítónak" tartja, hogy a törvényhozók kihagyni tervezik az új Ptk.-ból ezt a rendelkezést, ezért "könnyen megtörténhet, hogy a jövőben búcsút kell inteni a közpénzek átláthatóságának".
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld
Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója
Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.
2026. Április 28. 15:00, kedd | Belföld
Mészáros Csoport: a TV2 eladását a tulajdonosi kör sem piaci, sem nyomott áron nem tervezi
2026. Április 28. 13:00, kedd | Belföld
Megalakult a Fidesz-frakció
Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé.
2026. Április 28. 10:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: az Orbán-kormány hozzon döntést a NAV jogköreinek bővítéséről
Magyar Péter felszólította a leköszönő Orbán-kormányt, hogy szerdai ülésén döntsön arról:
