Városlista
2026. március 17, kedd - Gertrúd

Hírek

2021. Február 09. 07:38, kedd | Helyi

,,Jézus élete,, rajzpályázat

,,Jézus élete,, rajzpályázat

A Karcagi Nagykun Református Általános Iskola is részt vett a budapesti Szenczi Molnár Albert Református Általános Iskola \"Jézus élete\" VI. Kárpát-medencei rajzversenyén, melyet a református iskolákban tanuló, alsós és felsős diákok

A versenyre összesen 63 iskola 657 alkotást küldött be. A refis pályázók közül öt munkát beválogattak a legjobbak közé. A részletekről Turterebesiné Gaál Tünde tanárnőt kérdeztük.

választhattak: A pásztorok imádása; Menekülés Egyiptomba; Lázár feltámasztása; Jézus bevonulása Jeruzsálembe; A csodálatos halfogás; Jézus elfogása. Ezeket a bibliai jeleneteket a tanárnő hittanórán megismertette velük, majd a gyerekek saját elképzeléseik alapján rajzolták meg azt. A beküldött rajzokat képzőművész és művész tanárokból álló zsűri értékelte és évfolyamok szerint megállapította a díjakat és a kiállításra kerülő pályaműveket.

Az ünnepélyes díjkiosztóra és a kiállítás megnyitójára a Szenczi Molnár Albert Református Általános Iskolában kerül sor. A díjkiosztó várható ideje 2021 március közepe.

A Karcagi Nagykun Református Általános Iskola öt diákja: Pengő Norina (1.b), Balogh Norina (2.a), Szabó Norbert (2.a), Szopkó Lara (5.a) és Németh Kamilla (6.b) rajzát kiállítják.

Címkék: Jézus, rajzpályázat

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 16. 14:02, hétfő | Helyi

Érzékelőket adományozott a katasztrófavédelem

A katasztrófavédelem elsődleges feladatának tekinti, hogy ráirányítsa a figyelmet a füst- és szén-monoxid-érzékelők használatára.

2026. Március 16. 13:59, hétfő | Helyi

Tíz hektár égett le Fegyverneknél

Cserjés terület és aljnövényzet égett tíz hektáron vasárnap délután Fegyvernek külterületén.

2026. Március 16. 08:25, hétfő | Helyi

Az ügyészség vádat emelt a gyermekét megfojtó német nővel szemben

Az ügyészség vádat emelt a gyermekét megfojtó német nővel szemben 

2026. Március 15. 06:00, vasárnap | Helyi

BIZTONSÁGI ŐRREL DULAKODOTT-LETARTÓZTATTÁK

A Szolnoki Járási Ügyészség rablás bűntette miatt indítványozta egy abonyi férfi letartóztatását.