Hírek
2022. Január 20. 06:40, csütörtök | Helyi
JEGES CSOBBANÁS
Ma délben jelentősen megemelkedett a Tisza- tó vízszintje Tiszafürednél. Több mint százan vették a bátorságot és megmártóztak a jeges vízben.
Az Újévi Csobbanás volt az esztendő első turisztikai attrakciója a Tisza- tó fővárosában.
Megérkezett a hidegfront, a Tisza- tavon fél centiméteres jégréteg képződött.
KÖVÉR GÁBOR, Tisza- tavi Mentőcsoport: Most megpróbáltam az előbb összetörni, hogy be tudjanak menni biztonságban a jégre, vagy a vízre. Itt a jeget elhúztuk és összetörtük kisebb darabokra, hogy nehogy balesetveszély legyen, elvágja a lábukat, vagy bármilyen esemény történjen.
Több mint százan éreztek erőt magukban ahhoz, hogy megmártózzanak a jeges Tisza- tóban. Az északi országokban nagy hagyománya van a jegesvizes fürdőzésnek. Kiváló egészségügyi hatásokat tulajdonítanak a pár perces merülésnek.
F. KOVÁCS SÁNDOR, a Tisza- tó miniszteri biztosa: Inkább őrültség. De egy olyan őrültség, amelyik egészséges, amely jó. Bent kicsit rosszabb lesz a vízben, de kijönni egy csodálatos érzés lesz belőle. Én már csináltam ilyet és azt gondolom, hogy aki rá tudja venni magát arra, hogy a jeges vízben megmártózzon, az egy egészséges és csodálatos élményben lesz része.
A jeges fürdőzésnek komoly szabályai vannak: alaposan be kell melegíteni előtte és lassan, fokozatosan lehet csak belegázolni a vízbe.
UJVÁRI IMRE, polgármester, Tiszafüred: Én ezt egy nagyon jó, bár extrém kezdeményezésnek tartom, de ez is egy jó dolog arra, hogy felhívjuk a figyelmet télen arra, hogy a Tisza- tó télen is csodálatos, illetve hogy Tiszafüreden mindig történik valami.
A tiszafüredi rozmárokat felfűtött szauna, illetve több hőgomba várta a merülés után, ugyanis a jeges fürdőzés szabálya az is, hogy a mártózás után a lehető legrövidebb időn belül át kell melegedni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 03. 13:28, hétfő | Helyi
Hárman szenvedtek szén-monoxid-mérgezést Tiszasülyön
Az ingatlanban nem volt szén-monoxid-érzékelő.
2025. November 03. 13:27, hétfő | Helyi
Október végén leálltak a viharjelzők a hazai tavakon
A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság minden év április 1-től október 31-ig üzemelteti a viharjelzőrendszereket a Balatonon, a Velencei- és a Tisza-tavon.
2025. November 03. 09:24, hétfő | Helyi
Állásajánlatok
A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Kormányhivatal Karcagi Járási Hivatal Foglalkoztatási Osztály aktuális állásajánlata.
2025. November 03. 07:15, hétfő | Helyi
Labdarúgó NB I - Legyőzte a Zalaegerszeget és élre állt a Debrecen
A Debreceni VSC hazai pályán 2-1-es győzelmet aratott a Zalaegerszeg felett a labdarúgó Fizz Liga 12. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén.
