Hírek
2018. December 23. 11:42, vasárnap |
				Belföld				
Forrás: mti/FOTÓ: MTI/MTI/KOMKA PÉTER
				
				Javult a levegő minősége
 
				Országszerte javult a levegő minősége, de egy településen továbbra is veszélyes, néhány helyen pedig egészségtelen a levegő a magas szállóportartalom miatt.
	A Nemzeti Népegészségügyi Központ vasárnap az MTI-vel azt közölte: Vácott még mindig veszélyes, Egerben, Miskolcon és Putnokon egészségtelen a levegő minősége a kisméretű aeroszol részecskék (PM10) magas koncentrációja miatt. További hat településen - Budapesten, Hernádszurdokon, Kecskeméten, Sajószentpéteren, Salgótarjánban és Szegeden - kifogásolt a levegő minősége.
	
	A Nemzeti Népegészségügyi Központ továbbra is javasolja, hogy az érintett térségekben a kismamák és a gyermekek, az idősek, az asztmában és egyéb légzőszervi, illetve keringési betegségben szenvedők ne tartózkodjanak a szabadban.
	
	A levegőminőségre vonatkozó pontos adatok megtalálhatók az Országos Légszennyezettségi Mérőhálózat oldalán, a http://www.levegominoseg.hu-n.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 31. 08:05, péntek | Belföld
Nagy Márton: a gazdasági növekedés az idei évben 0,5 és 1 százalék között alakul
2025. Október 31. 08:04, péntek | Belföld
Orbán Viktor: lesz 14. havi nyugdíj
Lesz 14. havi nyugdíj - jelentette be Orbán Viktor kormányfő csütörtök este a Facebook-oldalán.
2025. Október 30. 07:34, csütörtök | Belföld
Miniszteri biztos: országszerte folyik a vasútállomások felújítása
2025. Október 30. 07:29, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: megindítjuk a háborúellenes országjárást
Megindítjuk a háborúellenes országjárást - erről posztolt Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalán.
