Hírek
2024. November 16. 07:00, szombat |
Helyi
Forrás: karcag tv
ITT MARADTAK A GÓLYÁK
Itt maradtak a gólyák, egészen pontosan egy pár. Csökmőn máris összefogtak, hogy megfelelő élelemmel lássák el a madarakat.
Manapág már nem példátlan, csupán csak ritka, hogy Magyarországon telel át egy- egy gólya. Csökmőn viszont nem egy madár maradt télire, hanem egy pár. A település határában, egy mezőgazdasági cég mellett vették észre először őket.
BARNA LAJOS:
- Egész nap szinte itt a telepen, itt a kazlak körül bóklásznak, néha fel- felrepülnek, egy- egy kört megtesznek, aztán ugye itt sétálgatnak itt a fűben.
A két madár már annyira megszokta az ember közelségét, hogy már a mezőgazdasági gépek zaja sem zavarja őket. Otthonosan mozognak a határban: táplálékot keresnek.
TÓTH ERZSÉBET:
- Biztos, hogy az időjárásnak köszönhető, hogy nem ment el a gólya, mert jól érzi itt magát, gondolom, a halastónál.
Az enyhe október, a napsütéses ősz késztethette maradásra a párt. Novembertől azonban egyre hidegebbek a reggelek, így túlélési esélyeik csökkennek. A helyiek azonban összefogtak annak érdekében, hogy segítsék őket a túlélésben. Kisebb- nagyobb összegekkel járulnak hozzá ahhoz, hogy a szakértők által ajánlott csemegéhez: csirkenyakhoz juttassák az áttelelő madarakat.
FÖLDESI KISS ANDREA, faluház- igazgató:
- Amikor a gólyák ugye visszamentek a faluból, akkor egyre többen kiposztolták a közösségi oldalon, hogy ittmaradt egy gólyapár. Fotókat is készítettek róla és akkor összefogott a lakosság és most az a terv, hogy etetjük őket, amíg kitelelnek.
A gólyák ellátása nem egyszerű, többségüknek szükséges egy kis idő, amíg elfogadja a felkínált élelmet. Télen napi egyszeri, de a legjobb a napi kétszeri táplálék. Legmegfelelőbb számukra a klopfolt csirkenyak, ujjnyi darabokban. A nemes feladatot Csökmőn több önkéntes fogja ellátni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 13. 18:01, szombat | Helyi
KABÁTUJJAL TÜNTETTE EL A NYOMOKAT
Kabátujjal tüntette el a nyomokat maga után a tolvaj, aki az egyik kunszentmártoni áruház parkolójában kamionokat próbált kinyitni.
2025. December 13. 17:57, szombat | Helyi
ISMÉT ÉLETET MENTETT A SZÉN-MONOXID ÉRZÉKELŐ
Ezúttal Tiszaföldváron, egy Darvas úti családi házban tett jó szolgálatot a készülék.
2025. December 13. 17:54, szombat | Helyi
MEGLŐTTEK EGY POSTÁST SZOLNOKON
A Szolnoki Járási Ügyészség közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette miatt emelt vádat egy 20 éves fiatalemberrel szemben, aki gumilövedékes játékfegyverrel okozott súlyos sérüléseket egy postásnak.
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
