Városlista
2026. január 30, péntek - Martina

Hírek

2024. Április 05. 10:00, péntek | Helyi
Forrás: karcag tv

ISMÉT ÚJSZÜLÖTTET HAGYTAK AZ INKUBÁTORBAN

ISMÉT ÚJSZÜLÖTTET HAGYTAK AZ INKUBÁTORBAN

Ismét megszólalt a szolnoki Hetényi Géza Kórház babamentő inkubátorának jelzőcsengője. Ezúttal is egy kisfiút helyeztek el benne. 

Az esti órákban egy, a vizsgálatok alapján 34-35.hétre született koraszülött babát találtak az inkubátorban.Az anya személye, a szüléshelye, körülményei ismeretlenek. Az újszülöttet a kórház munkatársaiellátták és Máténak nevezték el.

Alig néhány héttel a korábbi eset után ismét megszólalt a
szolnoki Hetényi Géza Kórház babamentő inkubátorának jelzőcsengője. Ezúttal is egy kisfiút helyeztek el benne.
Amint dr. Retkes Tamás, a csecsemű és gyermekosztály vezető főorvosa elmondta, egy, a vizsgálatok alapján 34-35.
hétre született koraszülött babát találtak az inkubátorban. A jó
egészségi állapotú kisfiúról szülei megfelelően gondoskodtak,
felöltöztették, meleg takaróba burkolták. Az anya személye, a szülés
helye, körülményei ismeretlenek. Az újszülöttet a kórház munkatársai
ellátták és Máténak nevezték el. A kórház megkezdte a hivatalos gyámügyi eljárást annak érdekében, hogy a gyermek sorsa mielőbb megnyugtató módon rendeződjön.

DR: BERDÓ ÉVA gyermekgyógyász, Hetényi Géza Kórház:

-Nem volt légzészavara, nem volt lehűlve, jó állapotban találták. Annyi látszott, hogy a köldökcsonk már kezdett leszáradni, ami alapján nem aznap születhetett ez a kisbaba. és valamilyen ok miatt nem tudtak róla gondoskodni, ezért idehozták, ezzel egy esélyt adva neki.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 30. 09:09, péntek | Helyi

Nem bírt meglenni a testvére nélkül

2026. Január 30. 06:00, péntek | Helyi

PROGRAMOK A REFORMÁTUS ÓVODÁKBAN

A 2025/26-os nevelési évtől új telephellyel bővült a karcagi református óvodai nevelés.

2026. Január 30. 06:00, péntek | Helyi

SVÁJCI TÁMOGATÁS TISZABŐ IVÓVÍZMINŐSÉG-JAVÍTÁSA ÉRDEKÉBEN

Fontos fejlesztés kezdődik Tiszabőn. A projekt célja a Tiszabő településen szolgáltatott ivóvíz minőségének javítása, a mangán- és arzéntartalom csökkentése,

2026. Január 30. 06:00, péntek | Helyi

SZÁNDÉKOSAN GÁZOLTA EL HARAGOSÁT

Szándékosan gázolta el egyik haragosát egy öcsödi férfi Kunszentmártonban, majd cserbenhagyta az eszméletlen férfit. A vádlott régóta rossz viszonyban állt a sértettel.