Városlista
2026. április 25, szombat - Márk

Hírek

2013. November 19. 15:07, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Időjárás-jelentés

Időjárás-jelentés

Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelenti:

Az időjárási helyzet Európában
------------------------------

A Fekete-tengertől északra anticiklon helyezkedik el. Ott a leszálló légmozgásnak köszönhetően eseménytelen, napos idő a jellemző, a magasnyomás peremén azonban sok a felhő, és néhol szitálás is kialakul. Ugyanakkor a Jeges-tenger fölötti középponttal ciklon örvénylik. Hullámzó frontrendszere mentén többnyire borult az ég. Elsősorban a Benelux államok és Dél-Skandinávia térségében esik többfelé az eső, a kontinens északi tájain pedig helyenként havazik. Továbbra is sekély ciklon található a Földközi-tenger nyugati medencéje felett is, amely főként Dél-Franciaországban és az Ibériai-félszigeten okoz többfelé esős időt, arrafelé elszórtan zivatarok is kialakulnak. A csúcshőmérséklet hozzávetőleg a 45. szélességi körtől északra jobbára 2 és 10 fok között változik. Ezzel szemben a Földközi-tenger környékén a kora délutáni órákra nagyrészt 13 és 22 fok közé melegszik fel a levegő.
A Kárpát-medence fölé dél, délnyugat felől továbbra is enyhe, több hullámban nedves levegő áramlik.

Várható időjárás szerda estig:
------------------------------

Kezdetben szűrt napsütésre is számíthatunk, délnyugat felől azonban fokozatosan beborul az ég, és késő délutántól, estétől egyre több helyen elered az eső. Éjszaka vékonyodik, szakadozik a felhőzet, reggelre már inkább csak az északi országrészben várható még helyenként csapadék. A Nyugat-Dunántúlon képződhet nagyobb területen köd. Szerdán elsősorban keleten és délen több órára kisüt a nap, ugyanakkor délnyugat felől ismét megvastagszik a felhőzet, és egyre többfelé alakul ki eső, záporeső. A délkeleti, déli szél megélénkül, a Dél-Alföldön olykor meg is erősödik, majd szerdán a szél nyugaton átmenetileg északira fordul.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 2, 8 fok között alakul.
A legmagasabb nappali hőmérséklet szerdán általában 8, 14 fok között várható, de délkeleten, keleten helyenként 15, 17 fok valószínű.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld

A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben

A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.

2026. Április 24. 14:00, péntek | Belföld

Európai Ügyészség: készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni

Készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni - mondta Laura Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője a 11. delphi gazdasági fórumon tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.

2026. Április 24. 12:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: a Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat

A Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat - közölte a választáson nyertes párt miniszterelnöke csütörtökön a Facebookon.

2026. Április 24. 07:16, péntek | Belföld

Mol: megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába

Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába - közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.