Városlista
2025. február 7, péntek - Tódor

Hírek

2013. Október 15. 16:40, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Időjárás-jelentés

Időjárás-jelentés

Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelenti:

Az időjárási helyzet Európában
------------------------------

Európa nagyobb részének időjárását az Északi-tenger felett örvénylő ciklon, illetve az arról leszakadó peremhullámok alakítják, ezért Nyugat- és Közép-Európa fölött többnyire erősen felhős az ég, és többfelé, több alkalommal fordul elő eső, zápor, zivatar. Ugyancsak ciklon örvénylik Norvégiától északra, de ez csak a Skandináv-félsziget északi részére van hatással, igaz ott már több helyen havazik. A Fekete-tenger környékének és a Kelet-európai-síkság nagyobb részének időjárását egy nagy kiterjedésű anticiklon határozza meg, zavartalanul napos és tartósan borult, párás területek egyaránt vannak. Délutánra már csak a legdélebbi tájakon emelkedik 25 fok köré a hőmérséklet, másutt általában 12, 20 fok a jellemző. Északon a Kola-félszigeten és környékén azonban már csak 0, +4 fokot mérnek.
Szerda estig a Kárpát-medence időjárását a már említett ciklonról leszakadó peremhullámok alakítják, a szerdán érkező azonban sekély ciklont generál a térség felett, így sokfelé hullhat jelentős mennyiségű csapadék.

Várható időjárás szerda estig:
------------------------------

Kedden a Dunántúlon a pára és köd feloszlását követően több, keleten a változó felhőzet mellett már kevesebb órára kisüt a nap. Keleten estig még több helyen fordulhat elő eső, zápor, néhol zivatar, majd késő estére ott is megszűnik a csapadék. Reggelre északnyugat felől azonban fokozatosan ismét beborul az ég, és a hajnali óráktól kezdve előbb csak nyugaton, majd napközben már országszerte számíthatunk esőre. A legtöbb csapadék a Dunától keletre, a legkevesebb a nyugati, délnyugati határvidéken várható, utóbbi tájakon szerdán még a felhőzet is felszakadozhat, és néhány órás napsütés is lehet. Kedden a nyugati, délnyugati szél megélénkülhet, majd szerdán az északnyugatira, északira forduló szél megerősödik, a Dunántúlon és a Duna mentén sokfelé viharossá is fokozódik.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 6 és 12 fok között várható.
A legmagasabb nappali hőmérséklet szerdán általában 11 és 16 fok között valószínű, de a keleti határ mentén ennél néhány fokkal melegebb is lehet.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 06. 07:47, csütörtök | Belföld

NAV: egyre népszerűbb az Online Nyomtatványkitöltő Alkalmazás

Egyre népszerűbb az Online Nyomtatványkitöltő Alkalmazás (ONYA), amelyen keresztül tavaly több mint 1,2 millió beadvány érkezett, míg 2023-ban 770 ezer - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-vel.

2025. Február 05. 07:45, szerda | Belföld

Energiaügyi Minisztérium: több mint 10 ezer kifizetésnél tart a Napenergia Plusz Program

A Napenergia Plusz Programban nyertes családok száma mára meghaladta a 21 ezret és felüknek már utaltak is a támogatásból - közölte az Energiaügyi Minisztérium (EM) kedden a Facebook oldalán.

2025. Február 05. 07:44, szerda | Belföld

Tűz volt a Puskás Arénában

Tűz ütött ki a Puskás Arénában, a hatodik emeleten két légtechnikai berendezés égett - tájékoztatta a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivő-helyettese kedden este az MTI-t.

2025. Február 05. 07:41, szerda | Belföld

Orbán Viktor: kibővül az otthonfelújítási program úgy, hogy a nyugdíjasok is felvehessék

Van egy vidéki otthonfelújítási program családosoknak, ötezernél kisebb településeken. Ezt ki fogjuk bővíteni, úgy, hogy a nyugdíjasok is felvehessék -