Hírek
2021. Március 25. 12:09, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: facebook.com/csaladesifjusag
Húsvét előtt megkapják az előrehozott családtámogatásokat a gyermekes családok

Húsvét előtt megkapják az előrehozott családtámogatásokat a gyermekes családok a koronavírus-járvány okozta nehézségek csökkentéséért - közölte a családokért felelős tárca nélküli miniszter csütörtökön az MTI-vel.
A közlemény szerint a márciusi családtámogatási ellátások - a családi pótlék, a gyermekgondozást segítő ellátás (gyes) és a gyermeknevelési támogatás (gyet) - folyósítását a Magyar Államkincstár az áprilisi munkaszüneti napok miatt a szokásosnál korábban indítja.
A családtámogatások így a bankszámlára március 30-án érkeznek meg, a postai úton indított ellátásokat pedig március 29-31. között kézbesítik - tették hozzá.
Mint írták, az ellátások előrehozott utalása 1,2 millió embert érint, mintegy 33 milliárd forint összegben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen
Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között
Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.
2025. Június 14. 09:06, szombat | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna a Nyugat nélkül egy napig sem tudna talpon maradni
2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld
Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás
Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.