Hírek
2022. Február 11. 06:30, péntek | Helyi
HONVÉD KADÉT PROGRAM
A Szentannai Sámuel Református Középiskolában ősztől a Honvéd Kadét Program is új lehetőséget biztosít a jelentkezőknek. A részletekről Szűcs Judit igazgatóhelyettessel beszélgettünk.
Az iskola december 15-én csatlakozott a Honvéd Kadét Programhoz, amelynek több szintje van. A program gyakorlatilag a honvédelmi nevelést szolgálja az intézményben.
A jelentkezésnek nincs külön feltétele, hiszen ez nem szakképzés, nem úgy kell elképzelni, hogy katonák lesznek a diákok. Semmi kötelezettséget nem jelent a képzés, csak honvédelmi alapismeretek tantárgyat tanulnak majd, illetve szabadidős tevékenységben vesznek részt órarendi keretek között. Olyan helyekre is elmehetnek majd a tanulók, ahova magánemberként nem. Pl. ejtőernyőzés, önvédelem, tereptárgyak felkutatása, hadisírgondozás.
A karcagiak mellett vidékről is érdeklődnek a képzés iránt. A gimnáziumi képzésre jelentkezőknél motiváló az, hogy a honvédelmi ismertek tárggyal bővül a választható érettségi tárgyak köre, illetve ez a tantárgy a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen felvételi tárgyként is szerepelhet, amennyiben érettségizik belőle a tanuló, illetve ösztöndíjban is részesülhet.
A jelentkezési határidő február 18. - s jelentkezéskor amennyiben gimnáziumi képzést választ a diák, akkor bekapcsolódik a Honvéd Kadét Programba.
Az ösztöndíj kapcsán vonzó lehet, hogy a tanulmányi eredménytől függően, ha a tantárgynak átlaga a 3,5-et eléri 11 ezer forintot kap, 4,5-től 22 ezer forintot és jeles tanuló esetében havi 34 ezer forint ösztöndíjat jelent ez.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 17. 09:02, szerda | Helyi
ELKAPTÁK A RABLÓPÁROST
Egy nap alatt rácsok mögé került az a két gyanúsított, akik előre kipécézték maguknak áldozatukat, hogy megszerezzék az értékeit.
2026. Június 17. 09:01, szerda | Helyi
ELBALLAGTAK A „GYÖRFFYSEK”
Megható és ünnepélyes pillanatokkal búcsúztak a Györffy István Katolikus Általános Iskola végzős diákjai.
2026. Június 17. 09:00, szerda | Helyi
LEBUKOTT A VOLT PÉNZÜGYI TANÁCSADÓ
A Karcagi Járási Ügyészség kisebb kárt okozó csalás vétsége és más bűncselekmény miatt emelt vádat egy férfi ellen, aki egy talált átutalási megbízással próbált pénzhez jutni.
2026. Június 17. 08:58, szerda | Helyi
VÍZRE SZÁLLTAK A PET KALÓZOK
Több mint háromszázan szálltak vízre azért, hogy tisztábbá tegyék a természetet.
