Hírek
2025. Január 24. 09:20, péntek | Helyi
Hírek JNSZ vármegyéből
A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság illetékességi területén az elmúlt 24 órában közlekedési baleset nem jutott a rendőrség tudomására.
Az elmúlt napon a vármegye rendőrei 1 ittas járművezetővel szemben intézkedtek, továbbá 9 személyt fogtak el az ellenük érvényben lévő körözés alapján.
Egy gépi üzemmódban működő elektromos kerékpárral közlekedő helyi lakost ellenőriztek az egyenruhások január 23-án délelőtt Kengyelen. A rendőrök a járművezetővel szemben alkoholtesztert alkalmaztak, ami pozitív értéket mutatott. A 47 éves férfit előállították további mintavételre. Járművezetés ittas állapotban vétség miatt kell felelnie.
A rendőrök egy személygépkocsival közlekedő 35 éves férfit ellenőriztek ugyanezen a reggelen Szolnokon. Megállapították, hogy a sofőrt a Szolnoki Járásbíróság eltiltotta a vezetéstől, valamint szabálysértési elzárás miatt körözték. Az egyenruhások előállították a Szolnoki Rendőrkapitányságra és gyanúsítottként kihallgatták járművezetés az eltiltás hatálya alatt bűntett miatt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 12. 11:41, csütörtök | Helyi
ÖSSZEFOGÁS ALEX GYÓGYULÁSÁÉRT
A kisújszállási Oros Alex traumatikus születés miatt veszítette el jobb karjának mozgásképességét. A család eddigi kitartása és a bécsi idegtranszplantációs műtét már hozott eredményeket.
2026. Március 12. 11:38, csütörtök | Helyi
MEGÚJULT FEGYVERNEK KÖZPONTJA
Jelentős mérföldkőhöz érkezett Fegyvernek településfejlesztési programja. Az elmúlt időszakban nemcsak a városközpont nyert új arculatot, hanem egy modern, minden igényt kielégítő helyi piac is várja már a lakosokat.
2026. Március 12. 11:00, csütörtök | Helyi
SIKERES ÉVET ZÁRT AZ AKÁCLIGET GYÓGY- ÉS STRANDFÜRDŐ
A vendégforgalom 2%-kal, míg a kereskedelmi szálláshelyek igénybevétele kiemelkedő mértékben, 8%-kal emelkedett. A fürdő vezetőjét kérdeztük meg a téma kapcsán.
2026. Március 12. 10:56, csütörtök | Helyi
TETÉZTE A BAJT
A Szolnoki Járási Ügyészség hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt emelt vádat egy 68 éves szolnoki férfi ellen, aki az intézkedő adóellenőrrel szemben erőszakosan lépett fel.

