Hírek
2021. Február 13. 21:11, szombat |
Helyi
Forrás: police.hu
Hírek Jász-Nagykun-Szolnok Megyéből
Az elmúlt 24 órában történt.
A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság illetékességi területén az elmúlt 24 órában személyi sérüléssel járó közúti közlekedési baleset nem jutott a rendőrség tudomására.
Az elmúlt napon a megye rendőrei hat személyt fogtak el az ellenük érvényben lévő körözés alapján.
A Szolnoki Rendőrkapitányság indított eljárást, járművezetés az eltiltás hatálya alatt szabálysértés elkövetése miatt egy tiszasülyi lakos ellen. A rendőrök 2021. február 12-én, a délutáni órákban, Szolnok belterületén intézkedés alá vonták a személygépkocsival közlekedő férfit. A járőrök megállapították, hogy a rendőrhatóság a 20 éves fiatalembert eltiltották a járművezetéstől, ezért a jogsértőt előállították a rendőrkapitányságra, ahol meghallgatását követően szabálysértési őrizetbe vették.
Így járt az a 37 éves férfi is, akit szintén járművezetés az eltiltás hatálya alatt szabálysértés elkövetése miatt vettek őrizetbe. A helyi férfi ugyanezen a napon, az esti órákban Szolnok belterületén közlekedett személygépkocsival. A rendőrjárőr az ellenőrzés során megállapította, hogy a Szolnoki Járásbíróság a férfit a járművezetéstől eltiltotta, ezért a jogsértőt előállították.
A mostani téli, rendkívüli hideg időjárási körülmények fokozott óvatosságot és körültekintő, fegyelmezett vezetést igényelnek! A lefagyott, havas úttesten történő közlekedés során, kiemelten fontos a jármű sebességének csökkentése, és nagyobb követési távolság tartása a közlekedő autók között! Ezzel nemcsak önmagukra, hanem a többi közlekedőre is figyelemmel lesznek, és felelősségteljes viselkedésükkel nagyobb tragédiát előzhetnek meg!
… hogy mindenki hazaérjen!
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 16. 17:41, kedd | Helyi
Téli fénycsodák öt városban
Öt város, ahol télen is életre kelnek az ikonikus helyszínek
2025. December 13. 18:01, szombat | Helyi
KABÁTUJJAL TÜNTETTE EL A NYOMOKAT
Kabátujjal tüntette el a nyomokat maga után a tolvaj, aki az egyik kunszentmártoni áruház parkolójában kamionokat próbált kinyitni.
2025. December 13. 17:57, szombat | Helyi
ISMÉT ÉLETET MENTETT A SZÉN-MONOXID ÉRZÉKELŐ
Ezúttal Tiszaföldváron, egy Darvas úti családi házban tett jó szolgálatot a készülék.
2025. December 13. 17:54, szombat | Helyi
MEGLŐTTEK EGY POSTÁST SZOLNOKON
A Szolnoki Járási Ügyészség közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette miatt emelt vádat egy 20 éves fiatalemberrel szemben, aki gumilövedékes játékfegyverrel okozott súlyos sérüléseket egy postásnak.
