Hírek
2023. November 03. 05:01, péntek | Helyi
HANGVERSENY A ZENE VILÁGNAPJÁN
Zenei világnapi hangversenyt tartottak a Karcagi Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskolában, ahol Plósz Csilla igazgatóval beszélgetünk a vidám dallamok után az elindult tanévről.
- A zenei világnapi hangversenyünket már sokadjára, nem is tudom, talán 75-ödjére rendezzük meg, hiszen 75 évvel ezelőtt alakult a zeneiskola. Az elmúlt egy órában igen színes műsornak lehettünk a részesei. A zeneirodalom sok-sok apró kis gyöngyszeme szólalt meg a növendékeink, illetve tanáraink előadásában - mondta az igazgatónő.
- Mondhatjuk az apró gyöngyszemeket a fellépőkre is, hiszen voltak, akik most kezdték a hangszertanulást és nagyobbak, akik bátran kiálltak és szépen játszottak.
- Nagyon szeretjük, hogy a kis kezdő növendékekben is már megvan az az önbizalom, hogy mernek a színpadra állni. Természetesen ehhez kellenek a felkészítő pedagógusok is, akik segítik őket ebben és bíztatják és gyakorolnak hogyan is kell színpadra lépni és előadni a megtanult darabjaikat. Ugyanakkor ott voltak azok a gyerekeink is, akik már több éve járnak a zeneiskolába, ők már magabiztosabban mozognak a színpadon, egy kicsivel nehezebb, mutatósabb darabokat játszanak.
- Az első hangversennyel elindult a zeneiskola idei tanéve, s már versenyekre is készülnek a növendékek.
- Előttünk van még a győri ütőhangszeres verseny, erre is neveznek gyerekeink. Itt egész nagy csapat fog részt venni, körülbelül tíz gyermek. Aztán tavasszal lesz a vármegyei vonós verseny, amelyet iskolánk rendez. Mi rendezzük ezt minden második évben, most eljött a mi időnk, ide is készítünk fel vonós gyerekeket. Bízom benne, hogy az elmúlt évek hagyományait követve, nagyon szép eredményekkel fognak hazatérni a gyerekek ezekről a megmérettetésekről.
- Addig még sokszor fogjuk a zeneiskolásokat különböző rendezvényeken hallani.
- Bízom benne, hogy sok-sok helyen fellépnek a tanév során a gyermekeink, mi igyekszünk, hiszen nagyon mozgalmas tanév áll előttünk és igyekszünk mindenben helytállni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 27. 06:00, szombat | Helyi
HAGYOMÁNYOS CIGÁNY ÉTELEK KÉSZÜLTEK
A cigány témahét részeként a hagyományos roma gasztronómiával is ismerkedhettek a Szent Pál Marista Általános Iskola tanulói.
2026. Június 27. 06:00, szombat | Helyi
NYÁRI PROGRAMSOROZATTAL KÉSZÜL A DÉRYNÉ MŰVELŐDÉSI KÖZPONT
A nyári hónapokban sem maradnak kulturális programok nélkül a karcagiak. A Déryné Művelődési Központ szervezésében július elejétől egészen augusztus végéig változatos rendezvényekkel várják az érdeklődőket.
2026. Június 27. 06:00, szombat | Helyi
SZÁGULDOZOTT AZ ÚTON, MAJD ELÜTÖTTE A SAJÁT LÁNYÁT
Súlyos baleset történt Újszászon, ahol egy édesapa ütötte el a saját lányát. A férfi az autója volánja mögött ült, amikor a túlzott sebesség miatt elvesztette uralmát a jármű felett.
2026. Június 26. 06:00, péntek | Helyi
CIGÁNY NÉPISMERETI VETÉLKEDŐ
Játékos vetélkedőkkel és hagyományőrző programokkal ünnepelték a cigány kultúrát a Szent Pál Marista Általános Iskolában.
