Városlista
2026. július 30, csütörtök - Judit

Hírek

2019. Szeptember 06. 13:24, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Hamis parfümköket és cipőket foglalt le az adó- és vámhivatal

Hamis parfümköket és cipőket foglalt le az adó- és vámhivatal

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai 24 millió forint értékű hamis parfümöt és 132 pár hamis cipőt foglaltak le az M1-es autópályán

Egy lengyel autó a fuvarlevél szerint három raklap árut szállított Romániából Németországba. A sofőr elmondta, hogy Budapesten rakodták meg, ezért a pénzügyőrök a jármű átvizsgálása mellett döntöttek - közölte a szervezet Komárom-Esztergom megyei igazgatósága pénteken az MTI-vel.

Simoni Márton vámszakmai sajtóreferens tájékoztatása szerint a raktérben márkás sportcipőket és különféle, drága parfümöket találtak. A szakértő megállapította, hogy mind a lábbelik, mind az illatszerek hamisítványok.

Az összesen 24 millió forint értékű hamis árut a NAV munkatársai lefoglalták és iparjogvédelmi jogok megsértése miatt büntetőeljárást indítottak.

Címkék: cipő, hamis, parfüm, vám

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 29. 14:00, szerda | Belföld

Kapitány István: biztonságban van Magyarország energiaellátása a paksi erőmű teljesítménycsökkentése ellenére is

Biztonságban van Magyarország energiaellátása - írta a gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán kedden, azt követően, hogy a Duna alacsony vízállása miatt csökkentették a paksi atomerőmű teljesítményét.