Városlista
2026. március 16, hétfő - Henrietta

Hírek

2021. Szeptember 23. 09:32, csütörtök | Helyi

HAMAROSAN ELKÉSZÜL AZ ÚJ RAVATALOZÓ

HAMAROSAN ELKÉSZÜL AZ ÚJ RAVATALOZÓ

Gulyás Zsolt plébánossal arról beszélgettünk, hol is tart az Új katolikus temetőben a búcsúztató hely építése.

Már az utolsó simításoknál tartanak, de még a környezetet is rendezni kell. A búcsúztató fölépült, amiben gondolkodnak, hogy az üvegkereszt, ami bele van építve a lezáró falba, oda színes fóliát tesznek, hogy megtörje a fehérségét.

Az oszlopok lábazatait kell még rendbe tenni, illetve a madarak, galambok ellen védekezni, aztán jön a tereprendezés és használatbavételi engedélyeztetés.
A beruházás elsődleges forrása ennek a közösségnek az ereje és a város részéről is kapott támogatás. Az egyházközség is fordított erre és pályázaton 4 millió forintot kaptak a beruházásra.

Több mint 17 millió forintba került a beruházás, a tervekkel közel 19 millió forintba.
A plébános köszöni a várostól kapott segítséget, a Városgondnokságnak a térburkolat köveit, a tereprendezést.

Gulyás Zsolt köszöni Pánti Ildikó képviselő és Gyurcsek János alpolgármester támogatását az Új katolikus temetőben lévő kereszt helyreállításában.

Az új, méltóságteljes kegyeleti hely lehetővé teszi, hogy akinek hozzátartozóját az Új katolikus temetőbe temetik, méltó búcsúztató helyen történjen meg. Később urnafülkéket is szeretnének elhelyezni a búcsúztató épületében.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 16. 14:02, hétfő | Helyi

Érzékelőket adományozott a katasztrófavédelem

A katasztrófavédelem elsődleges feladatának tekinti, hogy ráirányítsa a figyelmet a füst- és szén-monoxid-érzékelők használatára.

2026. Március 16. 13:59, hétfő | Helyi

Tíz hektár égett le Fegyverneknél

Cserjés terület és aljnövényzet égett tíz hektáron vasárnap délután Fegyvernek külterületén.

2026. Március 16. 08:25, hétfő | Helyi

Az ügyészség vádat emelt a gyermekét megfojtó német nővel szemben

Az ügyészség vádat emelt a gyermekét megfojtó német nővel szemben 

2026. Március 15. 06:00, vasárnap | Helyi

„A NAGY TALÁLKOZÁS”

„A Nagy találkozás” címmel rendeztek a szervezők evangelizációs alkalmat városunkban. rendezvény mottója pedig ez volt: „Gyere és találkozz Jézus Krisztussal”.