Városlista
2025. augusztus 1, péntek - Boglárka

Hírek

2022. Március 27. 16:00, vasárnap | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Halálosan megfenyegette édesanyját és nevelőapját egy szobi férfi

Halálosan megfenyegette édesanyját és nevelőapját egy szobi férfi

Befejezték a rendőrök annak a 40 éves szobi férfinak az ügyét, aki a gyanú szerint szóváltást követően megöléssel fenyegette meg nevelő apját és édesanyját.

A nyomozók a férfitől egy házilag készített kispuskát, hangtompítót, valamint 185 töltényt foglaltak le.

A kétségbeesett 59 éves szobi édesanya még 2021. október 22-én délután hívta a központi segélyhívót, mivel fia fegyverrel fenyegette és le akarta lőni őt és élettársát. A járőrök a helyszínen elfogták, majd előállították a 40 éves férfit – közölte a rendőrség.
A házkutatás során egy gyári elemek felhasználásával házilag készített, két darabra szétszerelt, hangtompítós kispuskát, illetve 185 töltényt találtak az egyenruhások.

Az igazságügyi fegyverszakértő megállapította, hogy a kispuska jelenlegi, szétszerelt állapotában is lőfegyvernek minősül, a 185 töltény céllövő és vadásztöltény, ami lőszernek tekintendő. A lefoglalt házi készítésű kispuskára a vonatkozó jogszabályok értelmében nem adnának ki engedélyt, a hangtompító tartását szintén engedélyhez kötik, amivel az elfogott férfi nem rendelkezett.

A munkanélküli férfi kihallgatásakor beismerte a terhére rótt bűncselekményt, a gyanúsítás ellen panasszal nem élt. Vallomásában sajátjának mondta a lefoglalt lőfegyvert és a töltényeket. Állítása szerint a felét ő csinálta, a másik felét egy külföldi kocsmában vásárolta évekkel azelőtt. Azt sem tagadta, hogy nincs fegyvertartási engedélye, és arról is beszélt, azért mondta szüleinek, hogy megöli őket, mert hirtelen felindulásból, nem tudott mást mondani, egyiküket sem akarta bántani. Alkoholista, munkanélküli életmódja állandó vitatéma közte és nevelő apja között, akinek nem tetszik semmittevése – részletezte a rendőrség.

A váci kapitányság a férfival szemben lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntettének megalapozott gyanúja miatt folytatott eljárást befejezte, az iratokat átadta az ügyészségnek.

Címkék: fegyver, fenyegetés, Szob

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 01. 08:44, péntek | Belföld

A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható

A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható, a Dunántúlon lesz hűvösebb és felhősebb, míg a Tiszántúlon és a Dél-Alföldön lesz melegebb, oda inkább csak vasárnap érkezik meg a csapadék

2025. Augusztus 01. 08:43, péntek | Belföld

Orbán Viktor: nagyon nagy az érdeklődés a 3 százalékos lakáshitel iránt

Nagyon nagy az érdeklődés a fix 3 százalékos lakáshitel iránt - mondta a miniszterelnök a Kossuth rádióban pénteken.

2025. Augusztus 01. 08:39, péntek | Belföld

Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet

Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet – közölte a pályázatot koordináló Veszprém-Balaton 2023 Zrt. csütörtökön az MTI-vel.

2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld

15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik