Hírek
2023. Január 11. 05:00, szerda | Helyi
HALÁLOS LAKÓHÁZTŰZ KŐTELEKEN
Elektromos fűtőberendezés okozott tragédiát Kőteleken. A nyugalom megzavarására alkalmas tudósítás következik.
Kigyulladt egy százötven négyzetméteres családi ház, a Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei Kőteleken. Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság közleménye szerint tizenhat tűzoltó érkezett a Hargita utcai helyszínre, ahol a ház ötvenhat négyzetméteres része égett.
A tűz miatt a helyiség födémszerkezete beszakadt. A szolnoki hivatásos és a kőteleki önkéntes tűzoltók avatkoztak be, illetve légzésvédelem mellett behatoltak az épületbe, ahonnan egy áramfejlesztőt, továbbá egy hőhatást ért gázpalackot vittek ki.
Az eset idején négyen tartózkodtak az épületben, hárman ki tudtak menekülni, egy ember holttestét azonban a tűzoltók találták meg a romok alatt. A túlélők egyikét a mentők szállították kórházba füstmérgezés gyanújával. Értesüléseink szerint egy idős nő vesztette életét a tragédiában. Nem zárható ki, hogy a tüzet egy elektromos fűtőeszköz okozta, azonban a tűz pontos keletkezési okát tűzvizsgálat fogja tisztázni.
Decemberben huszonöt lakástűzhöz riasztják naponta átlagban a tűzoltókat, és közülük jó néhány tragikus kimenetelű.
Egy pár ezer forintért megvásárolható füstérzékelő életet menthet, hiszen a tűz keletkezésekor jelez, így azt még van idő eloltani, vagy kimenekülni és kihívni a tűzoltókat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 08:20, péntek | Helyi
Fél év alatt négyszer rabolta ki kiskorú áldozatát
A Karcagi Járási Ügyészség folytatólagosan, felfegyverkezve elkövetett rablás bűntette miatt emelt vádat egy 32 éves férfival szemben.
2026. Július 30. 17:24, csütörtök | Helyi
Hellora érkezett a drog
A rokonok Kunmadarason terítették a kábítószert.
2026. Július 30. 10:34, csütörtök | Helyi
Négy autó volt érintett egy szolnoki balesetben.
Parkoló személygépkocsinak gurult neki egy autó szerda délután Szolnokon, a Lengyel légió utcában.
2026. Július 29. 09:07, szerda | Helyi
Csütörtöktől harmadfokú hőségriasztás
Az országos tisztifőorvos a HungaroMet Magyar Meteorológiai Szolgáltató Nonprofit Zrt. előrejelzése alapján harmadfokú hőségriasztást rendel el az ország egész területére július 30-tól.
