Hírek
2023. Október 18. 05:02, szerda | Helyi
HALÁLOS ÁLDOZATOT KÖVETELT A TŰZ MEZŐTÚRON
Jelzés érkezett a katasztrófavédelemhez, amely szerint kigyulladt egy parasztház Mezőtúron. A nyugalom megzavarására alkalmas tudósítás következik.
Három járművel tizenhárom tűzoltó vonult a száztíz négyzetméteres Széchenyi István utcai épülethez, amelynek a teteje égett.
Az oltást nagyban nehezítette, hogy az épületben nemcsak egy gázpalack, hanem vadászfegyverek is voltak és folyamatosan lőszerdurranásokat lehetett hallani, ezért a tűzoltók csak fedezékből tudták oltani az addigra már teljes terjedelmében égő házat.
Az épület átvizsgálása közben egy összeégett holttestet és egy felrobbant gázpalack maradványait találták meg. A tűz eloltása negyven percet vett igénybe.
A tűz keletkezési körülményeinek feltárása érdekében tűzvizsgálat indul.
Évente csaknem 7500 lakástűz keletkezik. A legjobb megoldás, ha beszerzünk az otthununkba füstérzékelőt, amely a tűz keletkezésének legelején jelez.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 01. 06:00, péntek | Helyi
ELBALLAGTAK A „SZENTANNAIS” VÉGZŐS DIÁKOK
Ünnepi díszbe öltözött a Szentannai Sámuel Református Gimnázium, Technikum és Kollégium udvara, ahol a mai napon elbúcsúztatták az intézmény végzős diákjait.
2026. Május 01. 06:00, péntek | Helyi
KÖZÖSSÉGI ÉS HITÉLETI ESEMÉNYEK A „GYÖRFFYBEN”
Eseménydús időszak elé néz a karcagi Györffy István Katolikus Általános Iskola. Az intézmény munkaterve szinte minden napra tartogat valamilyen közösségi vagy hitéleti eseményt a tanév végéig.
2026. Május 01. 06:00, péntek | Helyi
KOVÁTS NAPOKRA KÉSZÜL AZ ISKOLA
A tavaszi szünet utáni első tanítási napokon a „Kováts-ban” már nemcsak a tankönyveké, hanem a közösségi megmérettetéseké és az ünnepi készülődésé a főszerep.
2026. Május 01. 06:00, péntek | Helyi
ELLOPTA AZ AUTÓT, MAJD BALESETEZETT
Engedély nélkül, ittasan vezetett és balesetet is szenvedett egy tiszapüspöki férfi, aki a tulajdonos tudta nélkül hajtott el egy gépkocsival.
