Városlista
2026. április 24, péntek - György

Hírek

2017. Február 20. 08:35, hétfő | Helyi

Györffy Néptánc Gála

Györffy Néptánc Gála

A Györffy István Katolikus Általános Iskola február 17-én a Déryné Kulturális Központban tartotta a 18. Györffy Néptánc Gálát,

A Györffy István Katolikus Általános Iskola február 17-én a Déryné Kulturális Központban tartotta a 18. Györffy Néptánc Gálát, ahol Kovács Miklósné igazgató köszöntőjében megemlékezett a jeles néprajztudósról, Györffy Istvánról, aki 1884. február 11-én született Karcagon.

Mint elhangzott, népszokásaink, hagyományaink, énekeink, táncaink őrzik magyarságunkat. A néptánc értéket közvetít, a fellépés öröme önbizalmat ad a tanulóknak. Ezt ismerte fel az intézmény korábbi vezetője, Pánti Ildikó, nyugalmazott igazgató, aki 18 évvel ezelőtt beépítette pedagógia programjába a néptánc oktatását.

Akkor csak néhány osztály, a ma már az egyházi fenntartású intézményben a testnevelés órák keretében minden osztály tanul néptáncot. A hagyományápolás fontosságáról beszélt a fenntartó, Egri Főegyházmegye nevében Gulyás Zsolt érseki tanácsos, plébános, az iskola lelki vezetője is.

Ezután a gálán az iskola minden osztálya és a néptánc szakköre is fellépett, kísért a Pipás Zenekar. A táncokat betanította Oroszné Millinkhoffer Rita táncpedagógus.

Címkék: Karcag

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 24. 06:00, péntek | Helyi

„SZÉPÍTSÜK EGYÜTT A KÖZNEVELÉST!” -VIRÁGÜLTETÉS A KISKULCSOSIBAN

Vidámsággal és dolgos kezekkel telt meg a Karcagi Kováts Mihály Általános Iskola Kiskulcsosi Általános Iskolájának udvara.

2026. Április 24. 06:00, péntek | Helyi

JELENTŐS MENNYISÉGŰ KÁBÍTÓSZERREL KERESKEDETT-ELKAPTÁK

Jelentős mennyiségű kábítószerrel kereskedett a törökszentmiklósi díler, most bilincs kattant a csuklóján.

2026. Április 24. 06:00, péntek | Helyi

HAMAROSAN INDUL A NYÁRI SZEZON BEREKFÜRDŐBEN

Május elsejével megkezdődik a fokozatos szezonnyitás Berekfürdőn.

2026. Április 24. 06:00, péntek | Helyi

FIATALKORÚ GYERMEKÉVEL MENT LOPNI-LETARTÓZTATTÁK

A Szolnoki Járási Ügyészség lopás és kiskorú veszélyeztetésének bűntette miatt indítványozta egy fegyverneki nő letartóztatását, aki társaival 1 millió forint értékű árut lopott el egy büféből.