Hírek
2021. Február 25. 07:22, csütörtök | Helyi
Gazdaság-újraindítási akcióterv
 
				A Gazdaság-újraindítási Akcióterv részeként 4 kiíráson csaknem 30 milliárd forint fejlesztési forrásra pályázhanak vállalkozások - jelentette be a pénzügyminiszter
Ennek a karcagi pékségnek a tulajdonosa mutatja azt a 20 éves dagsztógépet amit most a terveik szerint le tudnak cseréllni a az új gazdaságélénkítő akciótervenk köszönhetően Varga Mihály hangsúlyozta, hogy a most kezdődő pályázatokra majdnem ezer belföldi cég jelentkezhet.
	
	Lehetőséghez juthat egyrészt a hátrányos helyzetű településeken működő mintegy 800 vállalkozás, amelyek munkát adnak az ott élőknek, de a versenytársaikhoz képest nehezebb helyzetben vannak.
	
	A kormány kiemelt figyelmet fordít rájuk, így ezúttal legalább 2 milliós támogatáshoz juthatnak, de akár 60 millió forintot is kaphatnak a csütörtökön megnyíló pályázaton.
	 A kiírások másik része az élelmiszeriparban, a műanyagiparban, valamint a divat- és dizájniparban működő vállalkozások beruházásait segíti. A pályázatokon 5 millió és 500 millió forint közötti támogatással új gépeket vásárolhatnak, bővíthetik a telephelyeiket, korszerűsíthetnek, fizethetik a munkavállalóik képzéseit, vagy a bérük egy részét - tette hozzá.
A beruházások munkahelyeket védenek, munkahelyeket teremtenek. A kormány azt szeretné, hogy a gazdaság újraindításából minél több magyar vállalkozás kivegye a részét, ezért biztosítja az ehhez szükséges pénzügyi ösztönzőket.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 30. 06:00, csütörtök | Helyi
JELZETT A SZÉN-MONOXID ÉRZÉKELŐ ABONYBAN
Jelzett a szén-monoxid-érzékelő Abonyban, egy Móricz Zsigmond utcai családi házban. Egy négyfős család köszönheti az életét az eszköznek.
2025. Október 30. 06:00, csütörtök | Helyi
TÉRKÉPES FUTÁS KARCAG BELVÁROSÁBAN
Futni, tájékozódni egyszerre. Idén is sokakat megmozgatott a karcagi belvárosi térképes futás.
2025. Október 30. 06:00, csütörtök | Helyi
TARAJOS SÜLÖK TŰNTEK EL
Eltűntek a Jászberényi Állat és Növénykert tarajos süljei. Hála a megfeszített keresőmunkának, az egyikük gyorsan előkerült.
2025. Október 30. 06:00, csütörtök | Helyi
SZOLNOKI DROGDÍLER KERÜLT LETARTÓZTATÁSBA
A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség jelentős mennyiségű kábítószerre elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntette miatt indítványozta egy 51 éves férfi letartóztatását.
