Városlista
2026. július 28, kedd - Szabolcs

Hírek

2024. Február 05. 14:05, hétfő | Helyi
Forrás: Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság

FÜTYÜLT A BŰNÜGYI FELÜGYELETRE

FÜTYÜLT A BŰNÜGYI FELÜGYELETRE

Egy öntörvényű fiatal tetézte a bajt, még egy kerékpárt is ellopott Jászberényben. Őrizetbe vették a rendőrök.

Egy 23 éves helyi lakos megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy február 2-án délelőtt egy jászberényi biciklitárolóból elvitt egy lezáratlanul hagyott, 60 ezer forint értékű kerékpárt. A rendőrök kamerafelvétel alapján azonosították a tettest, akit dél körül – éppen a lopott biciklivel – állítottak meg. A fiatalt elfogták és előállították a rendőrkapitányságra, ahol lopás vétség miatt hallgatták ki. Beismerő vallomást tett. A rendőrök lefoglalták a kerékpárt, és visszaadták a tulajdonosnak.

A férfi helyzetét nem könnyítette meg az a tény, hogy a cselekményt bűnügyi felügyelet hatálya alatt követte el. Őrizetbe vették, és kezdeményezték letartóztatását.

A kerékpárlopást a rendőrök a gyanúsított ellen folyamatban lévő korábbi üggyel egyesítették, amit sikkasztás és ötrendbeli lopás miatt jelenleg is vizsgálnak.

A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztályának a biciklilopások megelőzését célzó ajánlásai mindig aktuálisak! Kérjük, olvassák el prevenciós tippjeinket!

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 24. 09:22, péntek | Helyi

Befejeződött a tiszaföldvári tűz oltása

183 óra után befejeződött a tiszaföldvári tűz oltása.

2026. Július 23. 11:55, csütörtök | Helyi

Saját kistestvérét bírta rá lopásra

A Szolnoki Járási Ügyészség lopás és kiskorú veszélyeztetése büntette miatt emelt vádat egy 20 éves nővel szemben, aki saját 13 éves testvérét vette rá arra, hogy lopjon.

2026. Július 22. 16:20, szerda | Helyi

Szoba égett egy abádszalóki házban

A tűzoltóknak két oxigénpalackot és egy fegyverszekrényt is ki kellett menteni a tűzből.

2026. Július 20. 19:46, hétfő | Helyi

Egy háromtagú szolnoki család életét mentette meg az érzékelő

Jelzett a szén-monoxid-érzékelő vasárnap este Szolnokon, egy Kolozsvári úti társasházi lakásban.