Városlista
2026. február 24, kedd - Mátyás

Hírek

2026. Február 24. 06:00, kedd | Helyi
Forrás: karcag tv

FONTOS A KÉMÉNY RENDSZERES TISZTÍTÁSA

FONTOS A KÉMÉNY RENDSZERES TISZTÍTÁSA

Fontos a kémény rendszeres tisztítása. Ha elhanyagoljuk, a kéményekben az égéstermékből kicsapódó korom lerakódik, amely egy idő után meggyulladhat és kéménytüzet eredményezhet.

Izzott egy családi ház kéménye Rákócziújfaluban, a Varsányi utcában. A tiszaföldvári önkormányzati tűzoltók vonultak a helyszínre, akik a kéményben nagy mennyiségű koromlerakódást tapasztaltak, így azt a földszinti tisztítónyíláson keresztül kitakarították, valamint értesítették a kéményseprőket. Az eset során senkinek sem esett baja és az ingatlan is lakható maradt, mert a benne élők a fűtést más módon meg tudták oldani.

Ha elhanyagoljuk a kémény rendszeres tisztítását, azzal az előbbihez hasonló, vagy még súlyosabb esetek kialakulását kockáztatjuk. A tisztítatlan kéményekben az égéstermékből kicsapódó korom lerakódik, amely egy idő után meggyulladhat és kéménytüzet eredményezhet, ez pedig könnyen átterjedhet a ház többi részére is. A koromlerakódás mértéke megfelelő tüzelőanyag használatával mérsékelhető, ezért nem égessünk kommunális hulladékot kazánban, kályhában. A szilárd tüzelő anyaggal működő berendezésekhez csatlakoztatott kéményeket évente, a gázüzeműekét pedig kétévente javasolt felülvizsgáltatni. A kéményseprés a vármegye valamennyi településén ingyenes, a családi házakban élőknek viszont meg kell igényelni ezt, hozzájuk nem megy automatikusan a szakember.

Kéményseprést a 1818-as, ingyenesen hívható telefonszámon a 9-es és 1-es gombok megnyomásával, vagy interneten a www.kemenysepres.katasztrofavedelem.hu honlap Ügyfélszolgálat menüpontja alatt lehet igényelni.

Címkék: kéményseprés, tűz

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 24. 06:00, kedd | Helyi

BŰNÖS HALÁSZAT

A Szolnoki Járási Ügyészség orvhalászat vétsége miatt emelt vádat öt kínai állampolgárságú férfi ellen, akik tiltott eszközzel halásztak.

2026. Február 24. 06:00, kedd | Helyi

„MUNKÁCSY FÜRDŐZIK” CÍMMEL NYÍLT KIÁLLÍTÁS

Munkácsy, ahogy ritkán látjuk: fürdőnadrágban, az Északi-tenger partján vagy éppen egy gyógymedencében regenerálódva. Karcagon nyílt meg a békéscsabai Munkácsy Mihály Múzeum vándorkiállítása, amely a festőfejedelem kevésbé ismert

2026. Február 23. 18:00, hétfő | Helyi

Balesetet is szenvedett az engedély nélkül elvitt és átengedett járművel

A Tiszafüredi Járási Ügyészség jármű önkényes elvételének büntette miatt állított bíróság elé egy 29 éves férfit.

2026. Február 23. 17:57, hétfő | Helyi

Drága volt a nő által nyújtott segítség

A Szolnoki Járási Ügyészség üzletszerűen elkövetett uzsora bűntette és más bűncselekmény miatt indítványozta egy fegyverneki nő letartóztatását, aki vissza élt több család kiszolgáltatott helyzetével.