Hírek
2021. Május 14. 07:48, péntek | Helyi
FILMFORGATÁS A BENE-TANYÁN

A héten Bene Sándorék tanyáján filmforgatás zajlott.
Vágó Bálinttal, a Hon Alapítvány elnökével beszélgettünk a forgatásról és arról, hogyan kerültek Karcagra, a Pusztai Rókákhoz?
-A Pusztai Róka Nomád Hagyományőrző Egyesület is évek óta részese a RegnumFest Hagyományőrző Összművészeti Fesztiválnak, ami tavaly a és most májusban sem valósulhatott meg a járványügyi helyzet miatt.
Ezért a szervezők áttették az online térbe és filmet forgatnak az alapítvány segítségével a résztvevőkkel.
A karcagiak mellett sok határon belül működő hagyományőrző csapat szerepel a filmben, akik elsősorban a középkori hagyományőrzéssel foglalkoznak, de török kori, végvári, kuruc kori és katonai hagyományőrzőkön is megszólnak a készülő filmben a kézművesekkel együtt.
A film rendezője Mestellér János elmondta, a Pusztai rókáktól is azt kérték, hogy azzal mutatkozzanak meg, amiben a legerősebbek, vagy amivel szeretnék magát megmutatni. A Pusztai rókák lovas-íjász bemutatót adnak elő, majd interjúk is készülnek velük a hagyományőrzésükről.
Természetesen a viselet is része a hagyományőrző világnak, így minél részletesebben bemutatják a filmben azt és a lovakat, a fegyverzetet is.
A filmhez nagyjából 18 csapattal forgatnak, de vannak, ahol becsatlakoznak kisegítő csapatokból is tagok, így akár 25 csapat tagjai is megjelennek majd a végső produkcióban.
A filmes projekt a fiataloknak szól elsősorban, ők vonhatók be leginkább utánpótlásként - mondta a rendező, aki maga is egy hagyományőrző csapat tagja, vezetője.
A film bemutatása nyár derekán várható,s mintegy 200-300 fős csapat vesz részt benne.
A Pusztai Róka Nomád Hagyományőrző Egyesület tagjai évek óta ott vannak a fesztiválon. Mint vezetőjük, Bene Sándor elmondta, a Kecskeri -pusztán, azaz a Bene tanyán zajló filmforgatásra a teljes csapat lejött Karcagra Esztergom-Pomáz mellől is.
A szokásos lovas-íjász harci bemutatót most 12-16 lovassal tartják meg korhű ruhában, amiben bemutatják a lovas játékokat is. A személyes interjúkon keresztül pedig a lovas csapat életébe tekinthetnek be majd a filmet megnézők.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 16. 09:32, hétfő | Helyi
Állásajánlatok
A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Kormányhivatal Karcagi Járási Hivatal Foglalkoztatási Osztály aktuális állásajánlatai:
2025. Június 14. 06:00, szombat | Helyi
ARATÁS ELŐTTI GÉPSZEMLE
Megkezdődött a visszaszámlálás. Napokon belül elárasztják a gabonatáblákat a betakarítást végző gépek. Az aratás előtt azonban van még egy nagyon fontos dolguk a gazdáknak, a gépszemle.
2025. Június 14. 06:00, szombat | Helyi
VÁROSI SÉTÁKAT SZERVEZ A MÚZEUM
A tavalyi nagy sikerre való tekintettel a karcagi múzeum ebben az évben is meghirdette helytörténeti sétáját óvodásoknak és általános iskolásoknak.
2025. Június 14. 06:00, szombat | Helyi
ÉLMÉNYBESZÁMOLÓT TARTOTT TÓTH RÉKA
Egykori általános iskolájában tartott motivációs élménybeszámolót Tóth Réka válogatott birkózó. Aki nem ment üres kézzel, legutóbbi versenyein szerzett érmeit is magával vitte.