Hírek
2024. Január 20. 05:01, szombat | Helyi
FELMÁSZOTT AZ ÓRIÁSKERÉKRE SZOLNOKON
Szatyorral a kezében mászott fel a 30 méter magas óriáskerékre egy férfi Szolnokon. Akik látták, pánikba estek, azt hitték, öngyilkosságra készül és le akar ugrani, ezért hívták a mentőket és a tűzoltókat is.
A Jászkürt utca és a Hotel Pelikán parkolója közelében felállított óriáskerék népszerű a szolnokiak körében. A Szolnok Eye névre hallgató városnéző óriáskerék harminc méter magasra viszi fel a bátor vállalkozókat.
Erre az óriáskerékre mászott fel valaki szatyorral a kezében, akik látták, nagyon megrémültek és azt hitték, hogy az illető öngyilkosságra készül.
Hívták a segélyhívót, azonban mire a mentők és a tűzoltók kiérkeztek a helyszínre, kiderült, hogy egy karbantartó munkás mászott fel az óriáskerékre, hogy kisebb javítást végezzen.
A Jász-Nagykun Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság is arról tájékoztatott, hogy pánikra semmi ok, nem egy civil mászott fel a kerékre, hanem egy dolgozó tartózkodott a monumentális építményen, mégpedig azért, hogy megjavítsa a meghibásodott világítást.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 18. 10:29, csütörtök | Helyi
Tíz hektár búzát emésztett fel a tűz Kengyelnél
Tűz volt szerda délután Kengyel külterületén, egy mezőgazdasági telepen. Összesen hatezer négyzetméteren égett az aljnövényzet, illetve több gumiabroncs.
2026. Június 18. 10:27, csütörtök | Helyi
Szolnoki első helyezett az Alkotói Pályázat országos fordulójában
A Katasztrófavédelem Központi Múzeumában, június 17-én tartották meg a 2026-os Alkotói Pályázat díjátadó ünnepségét.
2026. Június 18. 06:00, csütörtök | Helyi
III. EGYHÁZKÖZSÉGI CSALÁDI NAP
Közösségépítő programokkal és lelki töltekezéssel várták a családokat az Erzsébet-ligetben.
2026. Június 18. 06:00, csütörtök | Helyi
XI. KAKASFŐZŐ FESZTIVÁL
Igazi gasztronómiai fellegvárrá változott Püspökladány. Idén már tizenegyedik alkalommal rendezték meg a térség egyik legnépszerűbb rendezvényét, a Kakasfőző Fesztivált.
